Systemy centralnego odkurzania

centralnego odkurzania

Odkurzacze centralne stanowią doskonałe rozwiązanie w domach o większej powierzchni. Jak wiadomo, kurz jest siedliskiem roztoczy, szczególnie niebezpiecznych dla alergików.

Dobry odkurzacz powinien zbierać nie tylko kurz I brud, powinien również filtrować powietrze.Kurz domowy jest mieszanką różnych alergenów W trakcie sprzątania, alergeny te unoszą się w powietrzu. Odkurzacze centralne nie podrywają kurzu, ponieważ wszystkie zanieczyszczenia są usuwane na zewnątrz budynku. W rurach ssących prędkość powietrza jest na tyle duża, że uniemożliwia osadzanie się kurzu również w środku instalacji. Instalacje odkurzaczy centralnych posiadają elastyczne węże ssące, z różnorodnymi końcówkami, które pozwalają dotrzeć do wszystkich miejsc w domu, nawet tych trudnodostępnych.

Jednostka centralna jest montowana w oddzielnym pomieszczeniu, dzięki czemu nie jest się narażonym na hałas w trakcie sprzątania. Dość ważną zaletą systemów centralnego odkurzania jest prostota w obsłudze. Generalnie cała instalacja składa się z rur montowanych w ścianach, które prowadzą od gniazd do środka głównej jednostki, która jest zaopatrzona w filtr do oczyszczania powietrza oraz separator, który gromadzi kurz. Co prawda instalacje odkurzaczy centralnych przeprowadza się głównie w nowo budowanych domach, można ją jednak zamontować również w budynkach już zamieszkanych. W tym celu często jest wykorzystywana istniejąca wentylacja. Instaluje się wówczas rury odkurzacza w kanałach wentylacyjnych. Wykonanie tej usługi należy zlecić doświadczonej firmie, gdyż kanały wentylacyjne musza byś odpowiedniej szerokości, by odkurzacz nie zakłócał funkcji spełnianych przez wentylację. Systemy centralnego odkurzania do niedawna były dość dużym wydatkiem.

Obecnie najnowsze rozwiązania pozwalają na zmniejszenie kosztów związanych z zakupem jednostki centralnej, jak I samym montażem. Warto pamiętać, że tego typu inwestycja jest przeznaczona na wiele lat użytkowania, oraz zapewnia komfort związany z dbałością o dom, oraz higieną I zdrowiem jego mieszkańców. W obecnych czasach, w rozsądnie zaplanowanym I urządzonym domu, odkurzacz centralny nie jest luksusem, lecz stanowi standard, zapewniając wygodę podczas sprzątania.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *