Lipoliza iniekcyjna – Co to jest?

Lipoliza iniekcyjna jest sposobem na bezinwazyjne pozbycie się tłuszczu z wybranych części ciała. Wykazuje przewagę nad liposukcją. Jednak w odróżnieniu do niej, pozwala zlikwidować nie tylko boczki i fałdki. Może również usunąć zbędny tłuszcz z podbródka bądź z nieestetycznych worków pod oczami. W jaki sposób jest przeprowadzany zabieg lipolizy?

Sposób przeprowadzenia lipolizy iniekcyjnej

Przeprowadzenie lipolizy iniekcyjnej polega na wstrzyknięciu dwóch substancji za pomocą cienkiej igły w miejsca, z których chcemy pozbyć się tłuszczu. Może to być nie tylko wspomniany podbródek czy worki pod oczami, ale również wałeczki na plecach bądź tzw. „chomiki”, czyli pulchne policzki – wymienia nasz ekspert z Kliniki Chęciński. Wstrzykiwanymi substancjami są wyciąg z soi (fosfatydylochliny) oraz sól żółciowa (deoksycholat). Ich zadaniem jest rozpuszczenie komórek tłuszczowych, zastępowanych przez tkankę włóknistą. Dzięki temu skóra wokół miejsca wykonywanego zabiegu obkurcza się, a komórki tłuszczowe wędrują do wątroby. Procesy metaboliczne powodują ich usunięcie z organizmu. Lipoliza trwa od 30 do 50 minut. Na ciele pacjenta może pojawić się zaczerwienie, opuchnięcie i siniaki. Skutki uboczne mijają po około dwóch tygodniach.

Zalety lipolizy iniekcyjnej

Lipoliza iniekcyjna ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala usunąć zbędny tłuszcz, którego trudno się pozbyć nawet pomimo ćwiczeń i diety. Nie wiąże się z ryzykiem powstania nierówności na skórze, dlatego mimo zaniku tłuszczu, jest idealnie gładka. Efekty mogą być zauważalne już po pierwszym zabiegu. Lipoliza jest bezbolesna i bezinwazyjna, dlatego nie wyklucza pacjenta z codziennego funkcjonowania.

Do kogo skierowany jest zabieg?

Zabieg jest skierowany do osób, które chcą wymodelować swoją sylwetkę. Rezultaty niewątpliwie wspomoże dieta i ćwiczenia, dlatego nie warto rezygnować ze zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Najlepiej, aby osoba chcąca poddać się lipolizie, nie była otyła. Idealnymi kandydatami są w miarę szczupli pacjenci, którzy mają tylko miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej. Lipoliza pomoże się jej pozbyć.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *