Meble na wymiar, dlaczego to najlepsza opcja?

Katalogi sklepów meblowych praktycznie co miesiąc przychodzą do skrzynek na listy każdego z nas i kuszą swoim asortymentem, jednak czy wybór standardowych mebli ze sklepu to opcja, która będzie zadowalająca?

Meble sklepowe to często bardzo dobrze wykonane elementy naszego wystroju jednak produkowane są z wątpliwej jakości surowców a czasami sposób ich montażu czy też wymiar doprowadzają kupujących do szaleństwa. Jeżeli nasze wymagania co do mebli do salonu, kuchni czy też sypialni są bardziej unikalne i chcemy otrzymać oryginalny produkt powinniśmy zgłosić się do stolarza zajmującego się produkcją takich mebli. Zaletą mebli na wymiar jest właśnie idealne dopasowanie pod konkretne pomieszczenie, ponad to usługa montażu często wliczana jest w cenę. Zamawiając meble na wymiar możemy zażyczyć sobie bardzo wiele nietypowych rozwiązań jakie ma spełniać dany mebel, oraz efekt wizualny.

Koszt mebli na wymiar.

Meble na wymiar często są odpowiednio droższe niż te proponowane w sklepach i nie ma się co dziwić ponieważ dostajemy tutaj wysokiej jakości nowy mebel wykonany pod nasze specjalne zamówienie, jednak jakie mogą być rzeczywiste koszty takiej usługi? W zależności do tego jaki mebel zamawiamy, jakiej ma być on wielkości oraz od materiałów z jakich został wykonany ceny będą bardzo się wahać i nie można jednoznacznie stwierdzić w jakiej będzie to cenie. Właśnie dlatego producenci umawiają się na rozmowę w sprawie tego jak ma dany mebel wyglądać, oraz kosztorysu który wstępnie nakreśli to jaki będzie koszt danego mebla. Głównym czynnikiem wpływającym na cenę jest materiał z jakiego mebel zostanie wykonany, ponieważ ceny drewna wysoko jakościowego potrafią być przytłaczające dla portfela przeciętnego Polaka.

W jakim wypadku brać meble pod zabudowę?

Meble pod zabudowę najlepiej jest zamawiać do kuchni ponieważ to miejsce wymaga tego, aby zapewnić komfort osobie która będzie tam gotować. Dzięki dopasowaniu wielkości szafek, oraz ilości miejsca na konkretne przedmioty potrzebne w kuchni meble a wymiar deklasują inne opcję pokroju propozycji standardowych sklepów meblowych.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *