Naprawa czy kupno nowego telefonu – co się bardziej opłaca?

naprawy telefonów

Współczesne telefony to po prostu kieszonkowe komputery. Stały się nieodzownymi towarzyszami codziennych zajęć zawodowych i rozrywki. Wobec możliwości, jakie dają, nic dziwnego, że zakup porządnego telefonu to znaczy wydatek. Co zrobić, gdy smartfon ulegnie awarii? Naprawiać czy wymieniać? Co się bardziej opłaca i dlaczego? Sprawdź, jak postąpić, gdy telefon się zepsuje.

Mity dotyczące naprawy telefonów

„Tego się nie opłaca naprawiać!” – to zdanie często pada w dyskusjach dotyczących awarii urządzeń elektronicznych. „Taniej Ci wyjdzie kupić nowy niż naprawiać” – ten popularny mit sprawia, że wiele osób rezygnuje z prób postawienia swojego sprzętu na nogi i wpędza się w zupełnie zbędne koszty! Jak to jest naprawdę?

„Jesteśmy świadomi, że wiele osób obawia się kosztów naprawy – tłumaczy specjalista z Mac Force, serwisu sprzętu marki Apple. – Dlatego nasi klienci mogą korzystać z darmowej wyceny. Wystarczy przesłać do nas sprzęt. Diagnozujemy go bezpłatnie i przedstawiamy wiążącą ofertę cenową. Podwyżki po fakcie nie wchodzą w grę. Jeśli klient nie akceptuje kosztów naprawy, nie musi przyjmować oferty. Niemniej mogę Państwa zapewnić, że ceny napraw nie przewyższają cen nowych telefonów! To mit, z którym rozprawiamy się codziennie, a potwierdzić to mogą nasi zadowoleni klienci.”

Warto zauważyć, że wiele usterek nie jest tak poważnych, jak wygląda na to w pierwszej chwili. Niektóre z nich można usunąć, nie rozkręcając telefonu, bo problem tkwi w oprogramowaniu. Częste awarii, np. problemy z wyświetlaniem, także są stosunkowo proste do usunięcia. Wymiana jednego elementu na pewno nie będzie kosztowała tyle, co nowy telefon!

Czy jest się zatem czego bać? Zdecydowanie nie. Nawet jeśli naprawa okaże się droższa, niż się spodziewamy, możemy z niej zrezygnować lub poszukać tańszego serwisu telefonów.

Sytuacje, kiedy warto rozważyć kupno nowego telefonu

Naturalnie, w pewnych sytuacjach może być tak, że rozsądniejszym posunięciem będzie kupno nowego telefonu. Dotyczy to przede wszystkim wiekowego i wysłużonego sprzętu, który nie nadąża już za współczesnością i przynosi więcej frustracji niż udogodnień. Jeśli Twój smartfon ma już swoje lata, korzystanie z niego jest uciążliwe z powodu jego powolności czy ciągłego zacinania się, musisz mieć zawsze przy sobie powerbank, a do tego raz po raz pojawiają się kolejne awarie, warto rozważyć kupno nowego sprzętu. W mocno zużytych telefonach naprawy mogą być częstsze, a suma kosztów z tym związanych może się niebezpiecznie zbliżać do cen nowych telefonów.

Jeśli jednak masz stosunkowo nowy telefon, który np. upadł, nie wahaj się. Skorzystaj z serwisu i niech smartfon jeszcze długo Ci służy. To się opłaca!

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *