Odkurzacz centralny to dobra inwestycja

Odkurzacze centralne

Odkurzacze centralne stają się w polskich domach coraz popularniejsze. Nie brakuje zwolenników takiego rozwiązania, choć wiele osób ma jeszcze wątpliwości, czy to rozsądna inwestycja. W ich rozwianiu pomoże analiza kluczowych korzyści, jakie instalacja odkurzaczy centralnych daje inwestorom.

Czystość na najwyższym poziomie

Odkurzanie służy pozbyciu się z domu kurzu, włosów, naskórka i przeróżnych drobinek, które psują wygląd, niszczą podłogę i mogą niekorzystnie wpływać na zdrowie domowników. Niby jest to oczywiste, a jednak w wielu polskich domach nie przykłada się do tego procesu należytej dokładności. W tradycyjnych odkurzaczach wymienia się co prawda worki, ale o filtrach już zapomina. Co za tym idzie, spora część zanieczyszczeń wydobywa się na zewnątrz urządzenia. I ponownie zalega w mieszkaniu. Inwestując w system retraflex, zyskuje się zupełnie nową jakość sprzątania. Urządzenie znajduje się w piwnicy lub garażu, więc wciągnięte przez nie drobinki nie mają jak wrócić do odkurzanego pomieszczenia. Poza tym już na etapie montażu instalacja tworzona jest w taki sposób, aby zanieczyszczenia od razu wydostawały się na zewnątrz. Posprzątane w ten sposób wnętrza stają się bezpieczniejsze także dla alergików.

Prostsze porządki

Odkurzacze centralne to bardzo dobre rozwiązanie do piętrowych domów jednorodzinnych. W przeszłości podczas każdych porządków trzeba było nosić ciężkie urządzenie po schodach. Dzięki instalacji cyclo vac odkurzający porusza się wyłącznie z lekką teleskopową rurą. Wąż odkurzacza znajduje się w ścianie, gniazda do jego wysuwania umieszczane są natomiast w punktach strategicznych z uwagi na utrzymanie czystości. Sam odkurzacz zlokalizowany jest poza częścią mieszkalną, co przekłada się nie tylko na brak konieczności jego dźwigania. Otóż cicha praca oddalonego urządzenia umożliwia wykonywanie innych zadań, jak chociażby rozmowa przez telefon czy kontrolowanie, co robią dzieci. Jeżeli w domu jest niemowlę, rodzice mogą wykorzystać jego drzemkę na odkurzanie bez obaw o przedwczesną pobudkę pociechy. Planując instalację odkurzacza centralnego, od razu warto pomyśleć o akcesoriach uzupełniających. Przykładowo w przedsionku lub kuchni przyda się tak zwana szufelka automatyczna.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *