Okropny proceder wyłudzania pieniędzy

Ubezpieczenia na życie są często celem wielu wyspecjalizowanych oszustów, którzy próbują na nich zarobić. Desperaci są nawet w stanie okaleczyć się jedynie po to, aby otrzymać pieniądze z ubezpieczenia. Wśród najgorszych praktyk można spotkać zmiażdżenie stopy, a nawet poronioną ciążę. Niestety, takich ludzi nie ubywa a nowych naciągaczy jest coraz więcej.

Kiedyś jeden z górników ubezpieczył się na kwotę 30 tysięcy złotych. Następnie wstrzyknął sobie zastrzyk przeciwbólowy, a kolegę poprosił i uderzenie go młotem w palce stóp. Chciał w ten sposób wyłudzić odszkodowanie, więc upozorował wypadek, podczas którego odłamek skalny ze ściany zmiażdżył mu palce. Inną znaną metodą jest niesławna zmarła babcia. Rodzina przez kilka po śmierci starszej pani utrzymywała, że jeszcze żyje. Zdążyli w tym czasie podpisać polisę ubezpieczeniową i w ten sposób chcieli się starać o odszkodowanie. Nietrudno oczywiście zgadnąć, że lekarz nie miał najmniejszych problemów z określeniem czasu, w którym nastąpił zgon. Zwłaszcza, że ciało zaczynało już powoli być w fazie rozkładu.

Również ciekawym przypadkiem jest ubezpieczenie alkoholika, które wynosiło 200 tysięcy złotych. Niedługo po podpisaniu umowy, dziwnym trafem mężczyzna umiera a do ubezpieczyciela bardzo szybko zgłasza się osoba uprawniona do odebrania odszkodowania. Finał tej sprawy był taki, że alkoholik zmarł na kilka dni przed podpisywaniem umowy, a całość została ukartowana przez jego znajomego, który chciał w ten sposób wzbogacić się na śmierci kolegi. Nic jednak w swojej okropności nie przebije wyłudzania pieniędzy na udawaną ciążę, która podobno została poroniona.

Zjawisko wyłudzania pieniędzy z ubezpieczeń w Polsce jest stosunkowo nowym sposobem na oszustwa finansowe. Przyszło do naszego kraju z zachodu, czyli jak większość rzeczy. Według oficjalnych danych, każdego roku z tytułu ubezpieczeń na życie wypłaca się w Polsce około 20 miliardów złotych. Tego, jaka część z tych pieniędzy jest wypłacana oszustom, raczej się nie dowiemy. W Polsce spotykamy się również z oszustwami, które dotyczą ubezpieczeń OC AC, lecz są one zdecydowanie rzadsze.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *