Pielęgnacja skóry. Podstawowe zasady

pielęgnacji skóry

Skuteczna pielęgnacja skóry przede wszystkim wymaga kompleksowego podejścia. Aby nasza skóra była zdrowa i świeża, musimy zadbać o nią tak od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Choć brzmi to nieco tajemniczo, zasada, o której tutaj mowa, jest bardzo prosta. O tym, w jaki sposób możemy właściwie pielęgnować naszą skórę, przeczytasz poniżej w artykule. Zapraszamy do lektury!

Właściwa pielęgnacja skóry, czyli równowaga przede wszystkim

Skóra oddziela nas od otaczającego świata. Stanowi niejako granicę naszego organizmu. Z uwagi na to jest najbardziej narażona na negatywny wpływ czynników zewnętrznych takich jak nadmierne promieniowanie UV, zanieczyszczenia, zawarte w powietrzu czy różnego rodzaju szkodliwe substancje. Jednak stosując kosmetyki pielęgnacyjne na skórę, dbamy o nią tylko częściowo. Aby utrzymać jej stan w równowadze, musimy bowiem dbać o nią w sposób całościowy. Co to oznacza w praktyce?

O odpowiedź poprosiliśmy specjalistkę, naszą rozmówczynię z firmy Energy, która zajmuje się produkcją naturalnych kosmetyków do pielęgnacji skóry, opartych na tradycyjnej medycynie chińskiej: Nasz organizm stanowi całość. Stąd nie jesteśmy w stanie odpowiednio zadbać o jeden z jego elementów w oderwaniu od innych. Ich współistnienie wymaga szerszego spojrzenia i kompleksowego podejścia. Skuteczną metodą jest holistyczne ujęcie człowieka jako organizmu, na który składają się wzajemnie oddziałujące na siebie elementy, z emocjami włącznie. Podejście to zakłada, że właściwa pielęgnacja skóry polega na jej odżywianiu zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. A wszystkie działania powinny mieć na celu utrzymanie stanu równowagi.

Dlaczego to jest takie ważne?

Stan zdrowia oznacza, że w naszym organizmie panuje harmonia. Wszelkie jej zakłócenia zaś takie jak szkodliwe czynniki zewnętrzne oraz złe odżywianie się czy stres wywołują dysharmonię. To zaś oznacza różnego rodzaju stany chorobowe lub dolegliwości. W przypadku skóry dysharmonia objawia się np. w postaci przebarwień, podrażnień czy przesuszenia się.

Jak możemy temu zaradzić?

„Najlepszą metodą jest stosowanie kosmetyków, powstałych wyłącznie przy użyciu naturalnych składników oraz suplementów diety, również powstałych na bazie komponentów organicznych. Warto również zadbać o swój wewnętrzny spokój. Pamiętajmy także o tym, że o naszą skórę warto dbać przez cały czas, nie tylko w sytuacjach, w których pojawiają się na niej widoczne zmiany, a my zaczynamy odczuwać dyskomfort. Dbajmy o to, aby stale utrzymywać stan równowagi w naszym organizmie. Zapobiegajmy pojawianiu się zmian i – co istotne – wykorzystujmy do tego siły, płynące z natury”.

Kosmetyki do pielęgnacji skóry – dobre, bo naturalne

Jak widać kosmetyki naturalne to najlepsze preparaty do pielęgnacji skóry, jakie możemy stosować. Niestety obecnie na rynku możemy spotkać szereg produktów, które, pomimo etykiety z napisem „naturalne”, z naturą nie mają wiele wspólnego. Udając się na zakupy, bądźmy więc ostrożni i nie dajmy się zwieść marketingowym sztuczkom.

Aby nie narażać naszej skóry na niekorzystny wpływ sztucznych składników, a portfeli na niepotrzebne wydatki, wybierzmy sprawdzone źródło. Mówiąc ściślej – kupujmy u tych sprzedawców, którzy oferują produkty realnie oparte są bazie naturalnych składników. Aktualnie najlepszym miejscem na zakupy jest Internet. W sieci możemy bowiem znaleźć wszystko, czego potrzebujemy o każdej porze dnia i bez wychodzenia z domu.

Podczas zakupów wybierajmy tylko profesjonalne firmy, od lat istniejące na rynku, które nie mają przed swoimi klientami żadnych tajemnic. Nie kupujmy tzw. preparatów „no name” i zawsze sprawdzajmy ich skład. A w razie pojawiających się pytań, zwracajmy się do sprzedawców. Zresztą na stronach internetowych doświadczonych producentów kosmetyków i preparatów naturalnych zawsze znajdziemy wszelkie potrzebne nam informacje i dane.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *