Skup samochodów za gotówkę. Czy to możliwe?

Skup samochodów

Skup samochodów to najlepszy sposób na szybką i bezpieczną sprzedaż auta, stąd cieszy się on coraz większą popularnością. Sprzedaż w skupie samochodów to dość nowoczesne rozwiązanie na polskim rynku. Z usług skupów korzystać mogą zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy, którzy szybko chcą sprzedać flotę swoich pojazdów. Dowiedzmy się, jakie są zalety skupu samochodu za gotówkę!

Czy skup samochodu za gotówkę jest możliwy?

Komisy samochodowe coraz częściej oferują skup samochodów za gotówkę lub przelewem bankowym od razu po dokonaniu transakcji. Samochody wyceniane są w taki sposób, aby cena była adekwatna do stanu danego pojazdu, a zarazem atrakcyjna dla klienta.

„Klientom komisów zależy głównie na tym, aby do transakcji doszło jak najszybciej, a uzyskana kwota ze sprzedaży samochodu była dla nich satysfakcjonująca. Oddając samochód do skupu, nie muszą przejmować się szukaniem klienta, a gotówkę otrzymują od razu do ręki, co jest często czynnikiem przeważającym w przypadku, gdy potrzebują pilnie pieniędzy” – zauważa ekspert z LUX Autokomis w Rudzie Śląskiej.

Dzięki komisom oferującym skup auta za gotówkę, możemy szybko, a co najważniejsze – legalnie, dokonać bezpiecznej transakcji i pozbyć się pojazdu. Bardzo możliwe, że uda nam się nawet sprzedać samochód tego samego dnia i otrzymania od razu należności w gotówce.

Autokomisy oferują również pozostawienie dotychczasowego auta w rozliczeniu, w przypadku, gdy planujemy zakup nowego samochodu. Rozliczenie wygląda w ten sposób, że komis zmniejsza cenę auta przez nas kupowanego o wartość pojazdu, który zostawiamy w autokomisie.

Zalety skupu samochodu za gotówkę

Każdy z nas, kto miał okazję kiedykolwiek sprzedawać samochód na własną rękę, wie, że jest to dość skomplikowany proces, który wymaga przygotowania ogłoszenia do Internetu, sporządzenia wyceny auta, znalezienia klienta oraz załatwienia wszelkiej papierologii. Dobrą alternatywą jest skorzystanie właśnie z usług autokomisu lub skupu. Większość z nich przyjmuje samochody praktycznie w każdym stanie technicznym. Cena zawsze ustalana jest indywidualnie. Pod uwagę brany jest przede wszystkim stan samochodu, rocznik i marka. Skup samochodów za gotówkę w Rudzie Śląskiej gwarantuje skup pojazdów osobowych, dostawczych, ciężarowych, pojazdów luksusowych czy powypadkowych oraz często oferują odbiór auta z miejsca postoju, gdy jest on uszkodzony. Skupy współpracują zarówno z osobami prywatnymi, firmami windykacyjnymi, jak i przedsiębiorstwami zainteresowanymi wymianą floty pojazdów służbowych.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *