Policealne technikum optyczne – wykształcona przyszłość

Kończąc liceum, młodzi ludzie stają przed niełatwą do podjęcia decyzją, która często jest kluczowa dla ich przyszłości. Co dalej? Jeśli studia to jakie? Które będą gwarancją zatrudnienia? Nierzadko mnogość wyboru dalszych ścieżek rozwoju bywa przytłaczająca. Może warto zdecydować o właściwym kierunku na podstawie sytuacji rynkowej? Obecnie polski rynek boryka się z deficytem specjalistów dziedzin technicznych – między innymi optyków. Z tego powodu studia powoli tracą swój prestiż na rzecz technicznych szkół policealnych. Stają się one coraz bardziej popularne, ponieważ dają pewniejszy niż studia zawód, są krótsze oraz mniej kosztowne.

Kto powinien zastanowić się nad policealnym technikum optycznym?

Obierając swój nowy kierunek na przyszłość, wszyscy którzy szukają pewnego zawodu powinni przyjrzeć się ofercie szkoły policealnej o profilu optyk. Łączy ona naukę z zajęciami praktycznymi. Po jej ukończeniu absolwent otrzymuje tytuł technika optyka, stając się tym samym poszukiwanym pracownikiem.

Optyk – szkoła policealna jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą w krótkim czasie zdobyć solidny zawód. Edukacja trwa w zależności od placówki od dwóch do dwóch i pół roku. Można wybrać opcję nauki w trybie zaocznym (weekendowo) lub w trybie dziennym. Takie warunki pozwalają osobom, które uczą się w policealnym technikum optycznym jednocześnie pracować w tygodniu.

Absolwenci szkoły policealnej o profilu optyk mogą szukać zatrudnienia we wszystkich salonach optycznych w kraju i za granicą. W pracy będą wykorzystywali liczne kwalifikacje zdobyte podczas nauki – m.in. przeprowadzanie komputerowego badania wzroku, dobieranie i wykonywanie szkieł okularowych oraz soczewek kontaktowych dla klientów czy przeprowadzanie konserwacji i napraw okularów. Dlatgo policealne technikum optyczne będzie świetnym wyborem dla wszystkich, którzy odnajdą się w roli doradcy, mają analityczny umysł oraz przepadają za kontaktem z ludźmi.

 

Jak wybrać dobrą szkołę policealną?

Na rynku znajdziemy oferty różnych policealnych techników optycznych. Wybierając jedno z nich, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim – czy szkoła gwarantuje staże i praktyki. Niektóre szkoły policealne o profilu optyk nawiązują umowy z salonami optycznymi, aby te przyjmowały studentów na staże. Dzięki takiej ofercie, pod koniec edukacji nie tylko otrzymujemy dyplom ukończenia szkoły, ale także zdobywamy rzetelne doświadczenie. Współpraca z salonami oznacza, że pracodawcy ufają kwalifikacjom absolwentów i będą bardziej skłonni zaoferować im zatrudnienie.

Kolejnym istotnym wyróżnikiem odpowiedniego policealnego technikum optycznego jest dbałość o przekazywanie wiedzy w sposób merytoryczny i – przede wszystkim – praktyczny. Aby móc nauczać zawodu w praktyce, niezbędne są dobrze wyposażone pracownie w nowoczesny sprzęt, taki który aktualnie stosowany jest w salonach optycznych. Jeśli szkoła oferuje ćwiczenia na przestarzałych urządzeniach, taka nauka nie będzie miała zastosowania w praktyce.

Ostatni ważny czynnik to przedmioty uczące miękkich kompetencji kierunkowych. Najlepsze policealne technika optyczne oferują szkolenia w zakresie technik sprzedaży, zarządzania salonem lub zasobami ludzkimi. Dzięki temu absolwenci otrzymują pełną edukację pozwalającą również na otworzenie i prowadzenie własnego salonu. Wybierz szkołę policealną o profilu optyk i zapewnij sobie wykształconą przyszłość!

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *