Jakie śruby ze stali nierdzewnych są najczęściej stosowane?

śruby nierdzewne

Warto zaznaczyć, że śruby z takiego materiału są coraz częściej użytkowane i znajdują zastosowanie w różnych branżach. Jakie elementy ze stali nierdzewnej cieszą się największym powodzeniem?

Co powoduje, że ludzie tak chętnie je kupują? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w dzisiejszym artykule.

Należy zaznaczyć, że bardzo popularne są między innymi śruby nierdzewne A2. Dlaczego? Warto zaznaczyć, że stal A2 to materiał wysokostopowy, który jest bardzo odporny na korozję. Producenci zadbali też o odpowiednią zawartość chromu, która wynosi około od 12% do 19%. To powoduje, że wytrzymałość konkretnego materiału jest większa. Chyba każdy zgodzi się, że dla wielu ludzi jest to bardzo ważny aspekt. Odporność na korozję wpływa też na to czy materiał będzie łatwo poddawał się takiej czynności jak hartowanie. Poza tym śruby nierdzewne tego typu charakteryzują się tym, że można je spawać. To powoduje, że znajdują one zastosowanie między innymi w okrętownictwie, w budownictwie wodnym, w aspekcie konstrukcji rozmaitych maszyn czy przemyśle chemicznym itp.

Trzeba podkreślić, że często stosowane są również śruby kwasoodporne A4. Dlaczego? Wszystko ze względu na uniwersalne cechy. Warto podkreślić, że takie elementy także mają wysoką zawartość chromu, która kształtuje się na poziomie ponad 17%. To jednak nie wszystko. Śruby kwasoodporne A4 mają też dużą zawartością niklu – ponad 8%. Dlaczego jest to istotne? Trzeba zaznaczyć, że zastosowanie tych materiałów w takich ilościach zapewnia przewagę struktury austenitycznej. Ważna jest też technologia wykorzystywana w czasie produkcji tych elementów. Wszystko odbywa się przy pomocy zgniotu uzyskiwanego w wyniku obróbki plastycznej na zimno. Trzeba zaznaczyć, że zabieg ten daje większą wytrzymałość materiału.

Istotną informacją jest fakt, że śruby kwasoodporne bazują na działaniu różnych kwasów, takich jak na przykład kwas siarkowy, kwas fosforowy czy kwas mrówkowy. Gdzie stosuje się takie elementy? Między innymi w przemyśle motoryzacyjnym oraz maszynowym. Poza tym śruby kwasoodporne są używane w okrętownictwie, w budownictwie wodnym, budownictwie morskim czy w branży chemicznej itp.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *