Jak powinny suplementować się kobiety w trakcie ciąży?

Ciąża to szczególny czas, kiedy kobieta powinna w większym stopniu aniżeli dotychczas zadbać o własne zdrowie. Dlatego, musi ona pozostawać pod stalą opieką lekarza oraz przyjmować te preparaty, jakie przepisze ginekolog. W przypadku ciąży zagrożonej jest to szczególnie ważne. Wszystkie zaś ciężarne muszą brać witaminy, po to, by nie narażać się na infekcje oraz dbać o optymalny rozwój płodu.

Ochrona witaminowa dla matek oczekujących dziecka

Te suplementy dla kobiet w ciąży, które dostępne są na rynku mają za zadanie ochronić kobietę, jak i dziecko, którego się spodziewa. Przede wszystkim, mają one w swoim składzie żelazo, odpowiadające za dostarczanie sił do organizmu kobiety. Kolejnym, równie ważnym składnikiem jest kwas DHA. Ta substancja zalicza się do kwasów omega 3, jakie muszą być koniecznie przekazane kobiecie spodziewającej się dziecka pod postacią kapsułek. Następnymi, równie ważnymi składnikami dla kobiet w ciąży są: kwas foliowy oraz witamina D. Suplementowanie jodem
w czasie oczekiwania na dziecko także będzie wskazane. Lekarz prowadzący sam ustali, na jakim etapie zażywać poszczególne składniki, aczkolwiek teraz najczęściej przepisuje się suplementy, zawierające wszystkie powyższe witaminy oraz minerały. To zapewnia ochronę matce, a także gwarantuje bezpieczną dystrybucję do płodu.

Szczególny czas w trosce o zdrowie

Ciąża to bez wątpienia czas szczególny, nie tylko ze względu na oczekiwanie na upragnionego potomka. W tym bowiem okresie kobieta bardziej niż kiedykolwiek narażona jest na różnego rodzaju infekcje. Dlatego suplementacja składnikami odżywczymi jest wręcz obowiązkowa. Nie może być mowy, że jakikolwiek ze składników nie zostałby w którymś z trymestrów ciąży niedostarczony. W związku z tym, tak istotne jest pozostawanie pod opieką ginekologa i regularne uczęszczanie na wizyty kontrolne. Zastosowanie suplementów w ciąży sprawi, że kobieta będzie czuła się zdrowsza oraz bez jakichkolwiek problemów zdrowotnych dotrwa do terminu porodu. Oczywiście, w trakcie połogu tak samo istotne będzie zażywanie wyżej wymienionych składników.

Materiał opracowany we współpracy z Biowitalni.pl

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *