Tampon z aplikatorem czy bez – co łatwiej zaaplikować?

Tampon z aplikatorem

Pierwsza menstruacja to na ogół spory stres w życiu każdej kobiety i również sporo pytań z nią związanych. Wśród nich często pojawia się kwestia rodzaju używanych środków higienicznych. Wybrać podpaski czy tampony, a jeśli tampony, to z aplikatorem czy bez niego? Wszystko tak naprawdę zależy od świadomości własnego ciała i indywidualnych upodobań. Które ze środków higienicznych warto wybrać w czasie menstruacji – oto kilka wskazówek.

Tampon z aplikatorem to po prostu tampon z dwiema tekturowymi rurkami, których zasada działania przypomina nieco strzykawkę. W tekturowej rurce o większej średnicy znajduje się tampon, który zostaje wciśnięty do pochwy pod wpływem nacisku wywieranego przez przesunięcie rurki o mniejszej średnicy. Kiedy cała mniejsza rurka schowa się wewnątrz większej, oznacza to, że tampon został założony i trafił we właściwe miejsce.

Kto decyduje się na tampony z aplikatorem? Po środki higieniczne tego typu sięgają często kobiety niepewne, w jakich warunkach higienicznych przyjdzie im aplikować tampon. Aplikator zapobiega bowiem dotknięciu tamponu rękami. Bywa on także pomocny w przypadku kobiet, które sięgają po tego typu środek higieniczny po raz pierwszy i nie do końca są pewne, czy dadzą radę samodzielnie umieścić go we właściwym miejscu.

Jeżeli nie jest to jednak Twoja pierwsza miesiączka i dobrze już znasz swoje ciało, nic nie stoi na przeszkodzie, aby stosować tampon bez aplikatora w każdych warunkach, pamiętając oczywiście o takich sposobach zachowania higieny, jak umycie rąk przed jego założeniem czy zadbanie o czystość wokół siebie. Tampony bez aplikatorów są równie łatwe w zakładaniu, jak te wyposażone w dodatkowe akcesoria. Gładki materiał, z którego zostały wykonane, pozwala bez problemu i bez bólu umieścić je w pochwie, a trzymanie ich w palcach daje w rzeczywistości najlepszą kontrolę nad ich zaaplikowaniem we właściwe miejsce. Dodatkowym atutem tamponów bez aplikatora jest fakt, że są one znacznie mniejsze. Bez problemu zmieszczą się więc w podręcznej torebce, a nawet kieszeni spodni.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *