Brak dźwięków w telefonie, jak temu zaradzić

Magic Phone

Brak dźwięku w telefonie należy do jednych z najczęściej pojawiających się usterek w różnych modelach telefonów. Jej przyczyny mogą być bardzo proste, często jednak podłoże takich problemów jest dużo bardziej skomplikowane i nie ominie nas wizyta w serwisie. Kiedy i jak samodzielnie zaradzimy brakowi dźwięku w telefonie, a kiedy potrzebna będzie profesjonalna pomoc?

Każdy użytkownik telefonu oraz smartfona wie, jak irytujący jest nagły brak dźwięków w telefonie. Sprawdźmy, jak temu zaradzić.

Telefon wykrywa nie podłączone słuchawki

Dość często zdarza się, że telefon wykrywa słuchawki, które nie są podłączone do urządzenia, w efekcie czego dźwięki nie są słyszalne. Zaradzimy temu najprościej, podłączając zestaw słuchawkowy. Jeśli taka metoda zawiedzie, spróbujmy:

  • zwiększyć głośność w smartfonie
  • zresetować urządzenie
  • wyczyścić gniazdo słuchawkowe, które może być pokryte kurzem lub brudem
  • przywrócić ustawienia fabryczne telefonu, pamiętając, aby wcześniej zrobić kopię zapasową ważnych plików

Głośnik nie działa

Brak dźwięków w telefonie może wynikać również z niedziałania głośnika, co z kolei będzie skutkiem awarii w oprogramowaniu telefonu.

Oprócz zresetowania telefonu lub przywrócenia go do ustawień fabrycznych, innym sposobem będzie wyłączenie w telefonie Bluetooth, który może powodować problemy z głośnikiem.

Jeśli po dokonaniu tych czynności, głośnik nadal nie działa najlepiej zwróćmy się o pomoc do serwisu, takiego jak serwis Magic Phone. Zespół profesjonalistów z bogatym doświadczeniem w serwisowaniu urządzeń mobilnych upora się także z uszkodzoną szybką, zalaniem czy problemami z oprogramowaniem.

Naprawa w serwisie nie trwa dłużej niż 2 godziny. W tym czasie nastąpi przyjęcie i przetestowanie telefonu, darmowa ekspertyzę, rozwiązanie problemu oraz test poprawnego działania urządzenia. Dodatkowo serwis prowadzi sprzedaż akcesoriów do różnych marek telefonów, takie jak pokrowce, słuchawki, ładowarki czy wiele innych.

Samoczynne włączenie się trybu cichego

Jeśli mamy na telefonie zainstalowane aplikacje firm trzecich lub niepotrzebne pliki w pamięci podręcznej, możemy borykać się z samoczynnym włączeniem się trybu cichego.

W takich przypadkach należy niezwłocznie odinstalować szkodliwą aplikację oraz oczyścić pamięć podręczną z niepotrzebnych plików, najlepiej za pomocą aplikacji do czyszczenia plików cache.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *