Czy warto trenować z kettlebell?

Trening z wykorzystaniem odważników zapewnia uzyskanie świetnych wyników i jest dużo bardziej skuteczny niż ćwiczenia ze standardowymi hantlami. Ten rodzaj treningu zmusza do pracy praktycznie wszystkie grupy mięśni. Można dzięki niemu poprawić nie tylko wytrzymałość i siłę, ale również i koordynację ruchową. Jest on także zalecany osobom pragnącym pozbyć się zbędnych kilogramów. Warto się dowiedzieć czym jest kettlebell i dlaczego zyskuje on coraz większą popularność.

Co to jest kettlebell?

Kettlebell przypomina swoim wyglądem kulę do gry w kręgle lub kulę armatnią z uchwytem. Choć wydaje się na pierwszy rzut oka nieporęcznym i niepraktycznym przyrządem jest prawdziwym odkryciem ostatnich kilku lat. Pierwsze wzmianki na temat kettlebell pochodzą z osiemnastego wieku. Były one wtedy wykorzystywane w trakcie szkolenia wojskowego. Jednak w dwudziestym wieku ten rodzaj sprzętu do ćwiczeń nie cieszył się wielką popularnością i dopiero teraz został znowu zauważony i doceniony.

Profesjonalni trenerzy na nowo odkryli unikalne właściwości kettlebell. Jak się okazuje ćwiczenia z kettlebell są dużo bardziej skuteczne niż te ze standardowymi hantlami. Dodatkowym plusem takiego treningu jest również to, że poprawia on nie tylko wytrzymałość i siłę, ale również kondycję fizyczną.

Efekty treningu z kettlebell

Systematyczny trening z wykorzystaniem kettlebell daje możliwość szybkiego uzyskania widocznych efektów. Dzięki nim można poprawić swoją siłę oraz wytrzymałość, bez jednoczesnej rozbudowy muskulatury. Ten rodzaj sprzętu jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy chcą mieć więcej siły, ale nie chcą wyglądać jak atleci. Wynika to z tego, że ten rodzaj ćwiczeń nie izoluje mięśni, ale oddziałuje na ich współdziałanie.

Kettlebell pozwala także na poprawę ogólnej sprawności fizycznej. Dzięki temu, że osoba ćwicząca jest zmuszona do ciągłego balansowania i szukania równowagi, dochodzi do poprawy koordynacji oraz gibkości. Przekłada się to na większą odporność na różnego rodzaju kontuzje. Trening z kettlebell wzmacnia mięśnie głębokie ciała, które są odpowiedzialne stabilizację sylwetki. Trenując systematycznie można skorygować wady postawy. Trening ten jest również wskazany osobom mającym problemy z bólami okolicy pleców.

Kolejną zaletą treningu z kettlebell jest to, że pozwala on skutecznie pozbyć się niechcianych kilogramów. Ćwiczenia te aktywują znaczną ilość mięśni jednocześnie, a im więcej ich pracuje tym więcej kalorii organizm spala w trakcie wysiłku.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *