Jakie powinny być buciki niemowlęce dla dziecka, które nie chodzi?

buciki niemowlęce

Buciki niemowlęce tak zwane niechodki kupujemy maluchom, które jeszcze nie stawiają pierwszych kroków. Ich zadaniem jest chronić stopy dziecka przed zimnem i dawać wygodę. Malec nie będzie w nich co prawda chodził, ale nie znaczy to, że niechodki mogą być byle jakie.

Buciki niemowlęce — co należy o nich wiedzieć

Dziecięca stopa, którą chronią tak zwane niechodki jest bardzo wymagająca. Nie wykształciła bowiem wszystkich mięśni i ma bardzo wysokie podbicie. Dlatego buciki niemowlęce musza być przede wszystkim łatwe do zakładania i zdejmowania, a także wykonane z wysokiej jakości materiałów. Sposób wykonania i jakość użytych do produkcji tkanin jest tak ważna, ponieważ dziecięca skóra często wykazują podatność na rozmaite alergeny i toksyny, które nierzadko znajdują się w materiałach do produkcji obuwia. Warto więc szukać odpowiednich oznaczeń na bucikach: pozytywnej opinii Instytutu Matki i Dziecki oraz certyfikatów przyznawanych przez Centralne Laboratorium Przemysłu Obuwniczego.

Buciki niemowlęce — jak wybrać najlepsze?

Buciki niemowlęce na lato powinny być w zasadzie materiałowymi kapciami, które dobrze przepuszczają powietrze i są wykonane z materiału, w którym skóra się nie poci. Na jesień i zimę potrzebne są już zdecydowanie bardziej „poważne” buciki, które będą skutecznie chroniły przed zimą, ale jednocześnie dadzą maluchowi komfort. Buciki niemowlęce na chłodne dni muszą sięgać za kostkę dziecka, mieć miękką, elastyczną podeszwę i sztywny zapiętek. Warto też przyjrzeć się uważnie materiałom, z jakich buty są wykonane. Najlepsze będą grube płótno, skóra sztruks — są bowiem komfortowe i przyjemne w dotyku, ale jednocześnie dają dużo ciepła. Ważne też, żeby niechodki nie były za ciasne i nie uwierały stopy.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *