Gdzie sprzedać złom?

skup złomu

W Polsce mamy do swojej dyspozycji setki jak nie tysiące różnego rodzaju złomowisk. Możemy je podzielić na 2 rodzaje.

Pierwsze przeznaczona głównie dla klientów prywatnych, którzy mają niewielkie ilości złomu i chcą się ich pozbyć, a drugie są dla klientów biznesowych, którzy mają setki kilogramów różnego rodzaju złomu czy nawet posiadają złom liczony w tonach, który chcą sprzedać na skupie złomu.

Jak złomowisko może nam pomóc pozbyć się złomu?

Wszystko zależy od sytuacji, w której się aktualnie znajdujemy oraz od tego jak dużą ilość złomu chcemy sprzedać. Jeżeli posiadamy niewielkie ilości złomu i różnego rodzaju innych materiałów czy surowców wtórnych to wystarczy zaledwie mały samochód, który załaduje wszystko co chcemy oddać, a pracownik zważy nam nasze rzeczy, które chcemy oddać i wypłaci należyte pieniądze.

Co innego będzie w momencie, gdy chcemy rozebrać jakiś dom, jakiś budynek i tam będzie zdecydowanie więcej złomu. nawet możemy w dużym budynku znaleźć kilka ton złomu i wtedy mamy kilka rozwiązań. Po pierwsze możemy złom składować w jednym miejscu, a później po prostu zadzwonić do skupu złomu, skupu mosiądzu, aby pracownik przyjechał odpowiednio dużym pojazdem, który załaduje wszystko i w ten sposób pozbędziemy się złomu lub jeszcze lepszym rozwiązaniem jest wynajęcie kontenera na złom i składowanie go od razu do kontenera, gdzie tylko później pracownik przyjedzie zabierze kontener i wypłaci nam wszystkie pieniądze, które należą nam się za sprzedany złom.

Jeżeli chodzi o wypłatę gotówki, to skup złomu wypłaca pieniądze od razu na miejscu w gotówce lub możemy poprosić także o wykonanie przelewu i wtedy pieniądze trafią bezpośrednio na nasze konto jeszcze tego samego dnia.

W dzisiejszych czasach mamy różnego rodzaju skupy ponieważ jeden skup oferuje tylko skup złomu, drugi natomiast skupuję tylko aluminium, a trzeci tylko makulaturę. Jednak praktycznie wszystkie większe sklepy oferują skup wszystkiego, więc jeżeli posiadasz surowce z metali, z aluminium czy może makulaturę, to warto udać się od razu na złomowisko, które skupuje wszystko jednocześnie.

Wiele osób również pozbywa się różnego rodzaju starych rzeczy ze swojego domu i wyrzuca je bezpośrednio na śmietnik, bo nie zdaje sobie sprawy, że może oddać takie rzeczy na skup złomu i jeszcze na tym zarobić pieniądze. Warto odpowiednio wcześniej przemyśleć taką sytuację, gdyż czasami możemy zarobić kilkadziesiąt złotych, czasami kilkaset, a czasami nawet kilka tysięcy.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *