Mezoterapia dla początkujących – jaki rodzaj mezoterapii wybrać i jakich efektów można się spodziewać po zabiegu?

Mezoterapia

Mezoterapia to zabieg odmładzający, który warto wykonywać regularnie już nawet przed 30-stym rokiem życia, aby na długo zachować świeży i młody wygląd. Największą odmianę jednak odczujemy, gdy zrobimy serię zabiegów mezoterapii w wieku dojrzałym, gdy nasza skóra wiotczeje, pojawiają się pierwsze zmarszczki i przebarwienia.

Na czym polega mezoterapia skóry twarzy?

Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu substancji odżywczych i nawilżających pod wierzchnią warstwę skóry. Jest to zabieg z zakresu medycyny estetycznej Siedlce, który, gdy wykonywany jest pod okiem lekarza jest nieinwazyjny i nie prowadzi do żadnych powikłań. Nakłucia przeprowadza się za pomocą cienkich igieł, którymi wprowadza się płyny o ustalonej wcześniej zawartości w odstępach około 1-centymetrowych na całej powierzchni twarzy.

Efekty mezoterapii

Taka bezpośrednia podaż preparatu kondycjonującego sprawia, że efekty są fenomenalne – znacznie szybsze niż po regularnym stosowaniu najdroższych nawet kremów. Po zabiegu, skóra ujędrnia się i napina, nabiera blasku, a w dłuższej perspektywie dochodzi do wygładzenia płytszych zmarszczek. W efekcie, stosując mezoterapię, opóźniamy procesy starzenia i wiotczenia skóry, dodajemy sobie uroku i przeciwdziałamy pojawianiu się zmarszczek. Z tego powodu, mezoterapia polecana jest nie tylko na przywrócenie jędrności dla osób po 50-tym roku życia, ale także osobom po 25-tym roku życia. Wówczas mezoterapia Siedlce zadziała jako profilaktyka starzenia.

Co wstrzykujemy pod skórę w trakcie mezoterapii?

Zawartość preparatu wstrzykiwanego pod skórę ustala lekarz, po analizie indywidualnych potrzeb pacjentki. W zależności od sytuacji, może to być kwas hialuronowy, witamina C ub peptydy i kolagen. Gdy mezoterapia wykonywana jest na obszar inny niż twarz, a skórę trapi cellulit, wówczas stosuje się ampułkę z fosfatydycholiną, która skutecznie rozbija tkankę tłuszczową. Niezależnie od składu ampułki, mezoterapia zawsze przyczynia się do tego, że skóra mobilizuje się w produkcji kolagenu i elastyny. Naturalne procesy odnowy skóry przyspieszają, a nasza twarz zyskuje charakterystyczny blask, który dodaje uroku. Efekty widoczne są w zasadzie natychmiast, gdy tylko zejdą ślady po mezoterapii (ukłucia muszą się zagoić). Aby jednak mezoterapia dawała trwałe i maksymalne w swej formule efekty, konieczne jest zrobienie serii zabiegów (minimum 4) w regularnych odstępach czasowych. Zaleca się, aby w gabinecie medycyny estetycznej pojawiać się z częstotliwością nie mniejszą niż 2-4 tygodnie. Osoby młode mogą ograniczyć się do jednorazowej podaży na rok. Gdy nasza skóra staje się wymagająca wraz z wiekiem, warto zrobić już dwie serie rocznie.

 

Mezoterapia bezigłowa, czy Dermapen?

Przeglądając ofertę gabinetów medycyny estetycznej, zauważymy, że istnieją trzy rodzaje mezoterapii: igłowa, mikroigłowa i bezigłowa. Na szczególną uwagę zasługuje oczywiście mezoterapia mikroigłowa, a zwłaszcza ta z użyciem Dermapenu. Jest to urządzenie, które – w najnowszej swojej wersji – jest w stanie wykonać ok. 1920 nakłuć na sekundę. Przy użyciu tego narzędzia, nakłucia odbywają się w sposób pulsacyjny, przy czym ich głębokość może zostać dopasowana do indywidualnych preferencji. Dermapen wyposażony jest w głowicę, którą w trakcie zabiegi przesuwa się po skórze, wykonując serię dużej ilości nakłuć. Skóra zostaje wtedy sprowokowana do intensywnego produkowania kolagenu, aby się odnowić. W efekcie, skóra po zabiegu jest zdecydowanie bardziej sprężysta, zwężają się pory, niwelują się drobne (płytkie) zmarszczki, a ewentualne zmarszczki stają się mniej widoczne.

Mezoterapia bezigłowa natomiast przebiega bez nakłuwania skóry. Substancje odżywcze z ampułki są tutaj wtłaczane za pomocą urządzenia, które emituje prąd o wysokiej częstotliwości. Impulsy elektryczne działają na skórę otwierająco – dzięki temu preparat odżywczy ma, podobnie jak przypadku tradycyjnej mezoterapii, ułatwione wchłanianie. Substancje odżywcze wchodzą w skórę przez kanały hydrofilowe. Jest to zjawisko elektroporacji. Istnieje również inna odmiana nieinwazyjnej mezoterapii – sonofreza. Tutaj skórę otwierają ultradźwięki, a cały zabieg odbywa się również bez przerwania ciągłości skóry. Zarówno sonofreza, jak i mezoterapia bazująca na zjawisku elektroporacji są określane jako mniej efektywne od mezoterapii igłowej i mikroigłowej. Nadal jednak są to zabiegi znacznie bardziej skuteczne w odżywianiu, nawilżaniu i kondycjonowaniu/napinaniu skóry niż stosowanie kremu.

Mezoterapia – u kosmetyczki, czy u lekarza medycyny estetycznej?

Mezoterapia to bardzo szybki sposób na poprawę wyglądu. Efekty utrzymują się przez wiele miesięcy po zabiegu. Aby jednak mieć pewność, że zabieg przyniesie pożądane efekty i przebiegnie bez skutków ubocznych, należy wykonać go u specjalisty. Zaleca się korzystanie z usług lekarzy. Jesli ma byc to kosmetyczka Siedlce, to tylko taka, która ma doświadczenie, przeszła odpowiednie szkolenie i działa w renomowanym gabinecie lub klinice medycyny estetycznej. Tylko w sprawdzonych miejscach będziemy mieli pewność, że używa się sterylnego sprzętu (to niezwykle ważne w przypadku nakłuwania skóry igłami!), a ampułki są nieprzestarzałe. Dodatkowo, nieocenione jest doświadczenie poparte konkretną wiedzą medyczną specjalisty – to uchroni nas np. przed uszkodzeniem nerwów na twarzy.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *