Niezwykłe właściwości śluzu ślimaka – krem ze śluzu ślimaka

W branży kosmetycznej producenci coraz częściej sięgają po naturalne składniki pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego, które pozwalają jeszcze lepiej pielęgnować urodę i przywracać młodość. Ostatnim hitem sprzedaży są kremy zawierające śluz ślimaka. Te obślizgłe skądinąd zwierzęta mają dobroczynne właściwości dla skóry człowieka. Jak to możliwe?

Śluz ślimaka dla urody

Od stosunkowo niedawna w branży kosmetologicznej wiadomo jest, że śluz ślimaka ma bardzo dobre właściwości dla skóry. Zauważyła to rodzina Bascunan pochodząca z Chile. Hodowali tam ślimaki i w 1980 roku odkryli, że członkowie rodziny mają znacznie miększy naskórek na rękach od innych ludzi, a wszelkie rany i zadrapania goją się na nich błyskawicznie. Najstarszy syn państwa Bascunan – doktor przeprowadził badania nad chilijskim ślimakiem La Baba de Caracol. Potwierdziły one naukowo, że wyciąg ze śluzu ślimaka posiada niesamowite właściwości leczenia ludzkiej skóry. Rodzina Bascunan opatentowała swój produkt i po 15 latach powstał krem ze ślimaka opatentowany przez Światową Organizację Patentów w Szwajcarii. Na rynek chilijski wszedł on na początku 1995 roku.

Dziś takie kosmetyki cieszą się popularnością na całym świecie, a krem ze śluzu ślimaka kupimy np. w sklepie La Blanca.

Właściwości śluzu ślimaka

Według naukowców, śluz ślimaka Helix Aspera zawiera glikokoniugaty, które są czynnikami wzrostu aktywności fibroblastów. Ułatwiają one migrowanie keratynocytów, co przyczynia się do szybszego gojenia ran. Zwiększają ilość fibroblastów funkcjonalnych i indukują syntezę nowego kolagenu w skórze. Dzięki temu staje się ona gładsza i bardziej elastyczna. Z tego względu kremy zawierające śluz ślimaka doskonale nadają się do profilaktyki anty age, czyli przeciwstarzeniowej. Stosując je, możemy zachować równowagę pomiędzy elastyną i kolagenem w naskórku. Glikokoniugaty w śluzie ślimaka zapewniają ponadto właściwy poziom kwasu hialuronowego, odpowiadającego za procesy naprawcze w skórze.

Prócz tego śluz ślimaka zawiera przeciwutleniacze, które walczą z wolnymi rodnikami i wyraźnie odmładzają skórę. Korzystając preparatów ze ślimaka, można zapewnić skórze idealne, głębokie nawilżenie i ujędrnienie, a także spowolnienie procesu starzenia się skóry. Wspomagają one leczenie blizn i rozstępów, czy leczenie skóry po oparzeniach słonecznych. Zaleca się je jako preparaty pomocnicze w leczeniu skóry skłonnej do alergii i trądziku.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *