Noszenie czarnych szpilek – więcej korzyści niż myślisz!

Czarne szpilki

Jeśli jakieś buty podstawą garderoby większości kobiet to są to czarne szpilki i to z wielu powodów. Tego rodzaju buty są nie tylko wszechstronne i pasują do większości strojów, ale oferują wiele korzyści, które każda z nas może docenić.

Czy noszenie wysokich obcasów jest szkodliwe?

Niezależnie od tego, czy chcesz zyskać kilka centymetrów wysokości, czy też wyglądać szczuplej, buty na wysokim obcasie, a tym bardziej te w kolorze czarnym, mogą zapewnić takie korzyści. Owszem obcasy mają też złą reputację – z powodu powodowania obrażeń odczuwanych po długotrwałym użytkowaniu.

Sęk w tym, by nosić je mądrze i dobrze dobrać już przy zakupie. Dlatego zanim całkowicie zrezygnujesz z czarnych szpilek, zastanów się nad wszystkimi zaletami butów na wysokich obcasach i sposobami dostosowania ich do swojego stylu życia, aby zapobiec związanych z ich noszeniem wadom. Czas więc poznać kilka najważniejszych zalet.

Czarne szpilki co dobrego zrobią dla Ciebie i Twojego wyglądu?

Przede wszystkim nie od dziś wiadomo, że buty na wysokim obcasie oferują rozwiązania dotyczące wysokości ciała – jeśli chcesz być wyższa, zakładasz szpilki. Niezależnie od tego, czy chcesz być o jeden, czy sześć centymetrów wyższa – mogą Ci to zapewnić. Różnorodność butów o różnych wysokościach szpilki może zapewnić Ci wymarzony wzrost. W kontekście czarnych szpilek jest to szczególnie widoczne, bo nie dość, że obcasy natychmiast sprawią, że będziesz wyższa to zakładając szpilki w tym kolorze na nogi obleczone czarnymi rajstopami sprawisz, że będą wyglądać nieziemsko!

W ten sposób płynnie przechodzimy do kolejnej korzyści, jaką jest właśnie optycznie szczuplejsza budowa ciała. Ten rodzaj obuwia jest najbardziej znany z tego, że pomaga kobietom osiągnąć optycznie smuklejszą sylwetkę. Gdy nosisz szpilki (zwłaszcza wcześniej wspomniane połączenie czarne rajstopy+ szpilki w tym samym kolorze) wydajesz się smuklejsza. Jeszcze jedno: od razu, gdy założysz je na nogi, Twój kształt ciała reaguje wygięciem pleców.

Pożądany efekt jest widoczny gołym okiem i to natychmiast:

pupa jest bardziej krągła i podniesiona,

piersi się unoszą i wydają się większe,

kontrast tworzy iluzję mniejszej talii.

Nic więc dziwnego, że często szpilki uważane są za jedną z najcenniejszych tajnych broni w kobiecym arsenale.

Chodzenie w szpilkach – sposób na mięśnie

Czy wiedziałaś o tym, że obcasy mogą sprawić, że całe ciało będzie z czasem nie tylko optycznie, ale faktycznie szczuplejsze? Dotyczy to zwłaszcza nóg. W zależności od wybranej wysokości czarnych szpilek, łydki muszą kompensować zmiany i dopasowywać się do butów. W rezultacie będą musiały bardziej pracować podczas chodzenia i tym samym z czasem możesz zauważyć mniej tłuszczu na łydkach, a więcej mięśni.

Teraz chyba już nie masz żadnych wątpliwości co do słuszności noszenia tego rodzaju obuwia.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *