Jak zmniejszyć uczucie znużenia?

złocień maruna

Uczucie znużenia może być bardzo uciążliwe, zwłaszcza dla studentów w okresie sesji, czy też dla osób, które są zmuszone długo pracować umysłowo, na przykład przy komputerze czy pochylając się nad papierami. Co zrobić, by zminimalizować to odczucie?

 

Skutki notorycznego znużenia

Niestety, uczucie znużenia ma swoje negatywne skutki. Nie ma się czemu dziwić – długotrwałe niedostarczanie wystarczającej ilości snu organizmowi, niedojadanie, stres, uczenie się godzinami… Wszystko to sprawia, że w końcu dopadnie nas męczące uczucie znużenia, a jego następstwem będzie ból głowy czy koszmarna migrena. Trudno wtedy funkcjonować i niełatwo ją zwlaczyć. Na szczęście są sposoby, dzięki którym możemy zadbać o siebie i dopomóc się w tak kłopotliwych chwilach. Warto sięgnąć choćby po złocień maruna, zamiast po klasyczne tabletki przeciwbólowe, które mogą pogorszyć stan naszej wątroby, jeśli bierzemy je zbyt często. Pamiętajmy jednak, że złocień maruna to nie jedyna metoda na walkę z migreną.

 

Przede wszystkim zapobiegać

Choć dobrze jest zapamiętać nazwę złocień maruna, ponieważ zioło to faktycznie może uratować nas przed koszmarnymi skutkami uczucia znużenia, to jest jeszcze coś, o czym powinniśmy pamiętać, a mianowicie – lepiej zapobiegać, niż leczyć. Jeśli wprowadzimy w swoim życiu kilka zmian, z pewnością uczucie znużenia nie będzie tak często nam towarzyszyć, a w wyniku czego nie będziemy musieli sięgać po tabletki przeciwbólowe. Jak zatem zapobiegać uczuciu znużenia? Cóż, choć jest to prosta rada, to z pewnością skuteczna – należy się wysypiać. Dobry sen poprawi naszą kondycję umysłową, dzięki czemu będziemy bardziej produktywni. Nie zostawiajmy więc wszystkiego na ostatnią chwilę, ponieważ nie prowadzi to do niczego dobrego.

 

Ruch to zdrowie!

Jeśli już wiemy, że należy dobrze się wysypiać, warto także wspomnieć o tym, że ruch to zdrowie. Nie od dziś wiadomo, że ruch jest naszym sprzymierzeńcem i raczej nam pomoże, niż zaszkodzi. Zwłaszcza, kiedy przez kilka godzin pochylamy się nad książkami, wypełniamy papiery, czy piszemy raport, który miał być na wczoraj. Jest to ważne, by w pewnym momencie oderwać się od tego, co robimy i zamiast odpoczywać w sposób statyczny, zrobić to jednak w sposób dynamiczny, wychodząc na spacer! Dotlenimy mózg, a chłodniejsze powietrze orzeźwi nas. Jeśli jednak to nie pomoże nam w walce z nadciągającym bólem głowy, zacznijmy stosować złocień maruna na co dzień, ponieważ ziele to zapobiega nawrotom migreny.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *