Nowoczesne boiska w Legionowie

Niepubliczna akademia piłkarska chce wydzierżawić bez przetargu ponad 4,2 tysiąca metrów kwadratowych miejskiej działki, która mieści się w Legionowie przy ulicy Leśnej.

Szkoła piłki nożnej planuje w tym miejscu zbudować nowoczesne boiska sportowe, jednakże nie wiadomo do końca tego, czy miałyby one mieć charakter ogólnodostępny. Jeżeli nie, to korzystać z nich mogliby jedynie podopieczni wspomnianej akademii piłkarskiej.

Decyzja odnośnie 10-letniej dzierżawy bez przetargu na rzecz właściciela akademii miała zapaść 26 kwietnia, jednakże spotkała się z negatywną opinią komisji do spraw rozwoju miasta. Negatywna opinia wspomnianej komisji wynikała głównie z tego, że tak naprawdę nie wiadomo do końca, co stanie się w przyszłości z tym atrakcyjnym terenem miejskim. Radni tłumaczą, że chcieliby poznać szczegóły tej inwestycji, dlatego zaprosili na jedno ze spotkań inwestora – niestety, ten się nie pojawił, co rozbudziło podejrzenia w radnych. Według ostatnich informacji, wspomniany przedsiębiorca ma się pojawić na najbliższej sesji rady miasta, tak więc ostatecznej decyzji raczej nie poznamy przed końcem maja.

Największą niewiadomą jest to, kto i na jakich warunkach będzie mógł korzystać z nowoczesnych boisk. Jest to jedna z fundamentalnych kwestii, którą radni chcieliby dogłębnie poznać, zanim podejmą jakąkolwiek decyzję. Jeżeli inwestor będzie chciał stworzyć teren o charakterze prywatnym, to bardzo prawdopodobne, że spotka się z odmową, gdyż radni mogą mieć o wiele lepsze pomysły na zagospodarowanie tego atrakcyjnego terenu.

Wspomniana akademia piłkarska chcąca wydzierżawić ogromny teren przy ulicy Leśnej, zajmuje się szkoleniem dzieci w wieku od 4 do 16 lat. Jest to prywatna szkoła, w której organizowane są treningi oraz kolonie piłkarskie. Podobnych szkółek w całej Polsce znajduje się bardzo wiele, gdyż zaczęły zyskiwać na popularności w ostatnich latach. Wiele z nich jest prowadzonych lub reklamowanych przez znanych i lubianych piłkarzy, często reprezentantów Polski w piłce nożnej. Całkiem niedawno otwarta została kolejna akademia piłkarska Sławomira Peszko, który oprócz gry w reprezentacji znany jest również z występów w barwach Lechii Gdańsk.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *