Jak zacząć biznes w modelu dropshipping?

Rozpoczęcie działalności handlowej w internecie jest procesem złożonym i długotrwałym. Od stworzenia własnej marki do sprzedaży poszczególnych produktów biegnie bardzo długa i często bardzo wyboista droga.

Czym jest dropshipping?

W modelu dropshipping znaczna część obowiązków właściciela sklepu internetowego jest przerzucana na hurtownię. W najlepszej konfiguracji jedynym obowiązkiem właściciela sklepu będzie sprzedaż towarów i utrzymanie strony internetowej. Niestety często nie jest aż tak dobrze zwłaszcza, że takie przerzucanie wszystkiego na hurtownię często kończy się błędami, na których straci nasza marka. Ponadto część hurtowni nie świadczy żadnych dodatkowych usług na rzecz sklepów internetowych. Na szczęście wiele błędów możemy wyeliminować dzięki odpowiedniej komunikacji z hurtownią i klientem. Warto dowiedzieć się jak najwięcej o prowadzeniu sklepu w modelu dropshipping.

Więcej o tym czym jest model dropshipping:

Szybsza integracja? Tak, to możliwe!

Integracja z systemem dropshipping wcale nie musi być żmudna. Można w tym celu wykorzystać na przykład gotowe rozwiązania, dostępne chociażby za pośrednictwem sky-shop.pl. Gwarantują one znacznie szybszy proces integracji, wsparty przez szereg procesów automatyzacji (np automatyzacja naliczenia cen).

Jak zacząć z wykorzystaniem modelu dropshipping?

W modelu dropshipping kluczową kwestią jest pozyskanie odpowiednich hurtowni do współpracy. Jest to proces długotrwały i skomplikowany, aczkolwiek jego efekty są nad wyraz korzystne.

  1. Przeanalizujmy koszty dostaw – wysokie koszty transportu są jedną z głównych przyczyn, dla których Klienci sklepów internetowych rezygnują z zawartości koszyka.
  2. Zwiększmy liczbę obsługiwanych hurtowni – w modelu dropshipping bardzo ważna jest dywersyfikacja dostawców. Zapewnienie ciągłych dostaw jest bardzo ważne w kontekście szybkości realizowania zamówień,
  3. Omówmy z hurtownią metodę pakowania – jeśli dana hurtownia oferuje możliwość pakowania towarów sprawdźmy, czy wraz z nimi może zapakować nasze materiały promocyjne, ulotki itd. Pamiętajmy, że nawet jeśli zlecamy zewnętrznej hurtowni realizację naszych zamówień, zawsze powinniśmy dbać o własny brand.
  4. Zapytajmy o szczegóły – sprawdźmy, jak wygląda proces zwrotów i reklamacji, czy istnieje minimalna kwota zamówienia itd.

Podsumowując, model dropshipping może jest i procesem żmudnym, ale pozwala na znacznie przyspieszenie realizacji zamówień i dużą oszczędność czasu, a przede wszystkim pozwala otworzyć sklep internetowy bez dużej inwestycji w towar.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *