Co na piękne i zdrowe włosy?

szampon do włosów

Każdy marzy o tym, by jego włosy były piękne, zdrowe, zadbane i przede wszystkim, gęste. Co zrobić, aby takie właśnie były? Czy lepiej korzystać z naturalnych płukanek, czy sięgać tylko po profesjonalny szampon do włosów?

 

Postaw na dietę!

Przede wszystkim, nie musisz wykosztowywać się na najdroższy w całej drogerii szampon do włosów, do tego odżywkę i tabletki, żeby zadbać o kondycję swoich włosów. To, w jakim stanie będą nasze włosy zależy nie tylko od kosmetyków, jakich używamy, ale także od diety. Jeśli żywimy się niezdrowo, rzadko sięgamy po warzywa i owoce, do tego palimy i nadużywamy alkoholu, nie ma co się dziwić, że włosy są w okropnym stanie; wypadają, są łamliwe i matowe. Warto zadbać o to, jak się odżywiamy i jaki prowadzimy tryb życia. Jest to istotne z tego względu, że nadmierny stres również źle wpływa na kondycję włosów i nie zawsze da się to wypracować stosowaniem szamponu do włosów z apteki.

 

Nawyki, które warto w sobie wyrobić

Może się wydawać, że to nie jest aż tak istotne, ale niektóre nasze nawyki warto zmienić, by zadbać o kondycję włosów. Używając szamponu do włosów i odżywki, warto jest zamienić kolejność – najpierw nałożyć na włosy odżywkę, a dopiero potem szampon, dzięki czemu włosy będą bardziej odżywione i nawilżone, co przełoży się na ich ładniejszy i zdrowszy wygląd. Istotna jest także temperatura wody, jaką płuczemy włosy po umyciu ich. Powinniśmy unikać płukania głowy gorącą wodą i zacząć robić to zimną, ponieważ łuski włosów zamkną się i nie będą tak łamliwe. Kolejną rzeczą, o której niektórzy lubią zapominać, jest czesanie włosów! Regularne czesanie włosów może bardzo pomóc w tym, żeby wyglądały one bardzo ładnie, a ponadto nie wypadały zanadto.

 

Czego należy bezwzględnie unikać?

Niestety, są też takie czynniki, które bardzo negatywnie wpływają na kondycję włosów i są to z całą pewnością farby do włosów, rozjaśniacze, ale także  lokówki, prostownice, suszarki, itd. Regularne używanie tego typu produktów może spowodować, że włosy staną się cienkie i będą się puszyć. Lepiej będzie zrezygnować z narażania włosów na kontakt z bardzo wysoką temperaturą, a jeśli już musimy to robić, warto sięgać po naturalne odżywki, ale także po profesjonalny szampon do włosów, który wspiera odbudowę włosów narażonych na wysokie temperatury. Jeśli chodzi o farbowanie, z którego niektórzy nie chcą zrezygnować, to stosowanie masek i odżywek będzie niezbędne, by włosy były choć trochę zdrowsze.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *