Co to jest konfekcjonowanie?

Będąc w sklepie na zakupach, uwagę naszą często przyciągają produkty promocyjne, gdzie oprócz kupowanego produktu otrzymujemy również jakiś dodatkowy gadżet bądź inny produkt w zestawie. Owe zestawy promocyjne wcześniej musiały być specjalnie w tym celu zaprojektowane jak i poskładane w całość. Jeżeli w kartonowym pudełku mamy oprócz butelki alkoholu dostępny także karton soku owocowego – mamy tutaj do czynienia z konfekcjonowaniem.

Konfekcjonowanie, jest to nic innego jak pakowanie produktów dla celów promocyjnych bądź ich przepakowywanie z oryginalnych opakowań w celu stworzenia zestawów promocyjnych lub dostosowania opakowań do indywidualnych wymogów sieci handlowych.

Konfekcjonowanie najczęściej wykonywane jest jeszcze na etapie produkcji opakowań, wówczas też produkty są umiejscawiane w opakowaniach, bądź tworzone są zestawy promocyjne. Działania te mogą być przeprowadzane w ramach linii produkcyjnej – automatycznie. Jednakże w przypadku produktów wymagających szczególnej ostrożności bądź charakteryzujących się nietypową formą, działania wykonywane są manualnie – ręcznie. Całość prac musi być oczywiście zgodna z obowiązującymi normami PZH, w odpowiednio wydzielonych i przystosowanych strefach.

Jedną z firm oferujących swoim klientom usługę konfekcjonowania jest Click Pack. Jest to producent opakowań, wykonujący (tworzący) szereg różnego rodzaju opakowań, między innymi na jajka, owoce i warzywa, tacki, na alkohol czy wszelkie inne kartonowe lub tekturowe opakowania. Firma ta, zważywszy, że jest bezpośrednim producentem, oferuje swoim Klientom także możliwość wykonania opakowania pod specjalne, zindywidualizowane zamówienie. Wszystko zgodnie z otrzymanym projektem. Klient może wskazać w jakiej formie owe pakowanie ma zostać wykonane, jaki wzór kolorystyczny, jaki materiał, wymiary a także w jaki sposób ma ono zabezpieczać sam produkt. Dzięki kompleksowej obsłudze, po wykonaniu produkcji owego opakowania, następnie istnieje możliwość jego konfekcjonowania, czyli spakowanie produktów do opakowania.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *