Rolety na okna uchylne

rolety dzień i noc

Rolety na okna uchylne powinny być stabilne i dobrze zamocowane, aby nie było ryzyka, że spadną. Wybór wielu modeli i wzorów pozwala dopasować je do niemal każdego wnętrza. Aby roleta pasowała do okien uchylnych musi mieć boczne prowadnice, które będą ją stabilnie trzymać blisko szyby. Mogą być montowane do framugi za pomocą wkrętów lub bezinwazyjnie, dzięki czemu można je montować nawet bez naruszania powierzchni.

Przy oknach uchylnych można zdecydować się na rolety kasetowe lub rolety typu „dzień i noc”. Oba te rodzaje przesłon okiennych posiadają boczne prowadnice, które trzymają materiał i nie pozwalają mu odsłonić okna.

Rolety kasetowe – co to jest?

Rolety kasetowe idealnie pasują do okien uchylnych. Są funkcjonalne, a zarazem bardzo estetyczne, gdyż składają się z materiału i eleganckiej kasety, do której się on zwija. Są wyposażone zarówno w boczne prowadnice, jak i mechanizm zwijający. Można je zamontować bezinwazyjnie na ramie okiennej lub użyć wkrętów, które zapewniają większą stabilność. Rolety kasetowe są łatwe w obsłudze i montażu. Można je bez trudu zdemontować i wyczyścić. Producenci oferują wiele wzorów i kolorów materiałów zastosowanych przy roletach, więc można je dopasować do każdego wnętrza.

Rolety typu „dzień i noc”

Rolety typu „dzień i noc” nadają się do okien uchylnych, gdyż posiadają prowadnice, dzięki którym materiał się nie zsuwa. Tego typu rolety to nowoczesne rozwiązanie spośród osłon okiennych. Są niezwykle uniwersalne, gdyż można dzięki nim regulować stopień nasłonecznienia w pomieszczeniu. Można je całkowicie odsłonić, zasłonić lub ułożyć pasma materiału naprzemiennie, aby ukryć się przed ciekawskim wzrokiem sąsiadów i regulować ilość promieni słonecznych wpadających do środka. Montaż rolet typu „dzień i noc” może być bezinwazyjny – wystarczy je przykleić do ramy okiennej. Aby całość konstrukcji była stabilniejsza, wystarczy przykręcić je do listwy przyszybowej. Rolety na okna uchylne to ciekawa alternatywa dla firanek i zasłon. Można za ich pomocą regulować stopień nasłonecznienia w pomieszczeniu i uchronić się przed ciekawskim wzrokiem osób z zewnątrz. Dzięki bezinwazyjnemu montażowi, można zdecydować się na rolety na okna uchylne nawet w wynajmowanym mieszkaniu.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *