Samochody dostawcze poleasingowe – czy warto zdecydować się na zakup?

samochody dostawcze poleasingowe

Jeśli decydujesz się na założenie firmy z branży transportowej to musisz mieć świadomość stosunkowo dużych kosztów początkowych.

Stworzenie floty pojazdów i wyposażenie jej w niezbędne komponenty to często koszty rzędu kilkuset tysięcy złotych. Początkujący przedsiębiorcy nie mogą zazwyczaj liczyć na przychylność banków i instytucji pożyczkowych, stąd zmuszeni są działać na własną rękę. Jedną z możliwości obniżenia początkowych kosztów jest decyzja o wyborze samochodów dostawczych poleasingowych.

Zalety – samochody dostawcze poleasingowe

Przede wszystkim warto pamiętać o skrupulatnej ocenie stanu technicznego pojazdu, a następnie zadbaniu o wszelkie formalności, czy dokumenty.

Samochody dostawcze poleasingowe charakteryzują się przede wszystkim przejrzystą dokumentacją. Pochodzą one bowiem wyłącznie ze sprawdzonych źródeł. Zazwyczaj są to pojazdy pokontraktowe, które nie zostały wykupiony po zakończeniu okresu leasingu lub samochody powindykacyjne, odebrane leasingobiorcą na skutek niespełnienia warunków umowy leasingowej. Posiadają pełną dokumentacją, zawierającą książkę serwisową, informującą o ewentualnych naprawach i usterkach.

Co więcej, ich cena jest znacznie niższa niż aktualna wartość rynkowa. Samochody dostawcze poleasingowe można kupić dużo taniej w porównaniu do aktualnej wartości rynkowej – pozwala to zaoszczędzić nawet kilkanaście procent w porównaniu do zakupu klasycznego samochodu używanego z komisu lub od osoby prywatnej.

To co przemawia najbardziej za zakupem samochodów dostawczych poleasingowych jest przede wszystkim dobry stan techniczny i gwarancja producenta. Wystarczy jedynie dobrze przeszukać rynek i dotrzeć do pojazdów dobrym stanie. Można bowiem znaleźć egzemplarze, które posiadają ważną gwarancję producenta, co pozwala uniknąć dodatkowych kosztów serwisowania.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *