Ile trwa katar u dziecka?

katar u dziecka

W polskim społeczeństwie jeszcze do niedawna panowało przekonanie, że katar nieleczony trwa … 7 dni, a leczony tydzień. Tak naprawdę jednak, jest to kwestia indywidualna i to, ile trwa katar u dziecka zależy od wielu czynników. Przede wszystkim, należy mieć na uwadze to, żeby zdiagnozować przyczynę występowania kataru. Może on bowiem na przykład być związany z alergią. Jeśli zaś wynika z choroby, to należy wdrożyć odpowiednie leczenie.

Jak postępować w przypadku kataru u dziecka?

Jeżeli katar pojawia się na początku infekcji to rodzice powinni zadziałać od razu, ponieważ jest duża szansa na to, że poradzą sobie z katarem i nie dopuszczą do rozwoju choroby. Dlatego, lepiej nie tracić czasu na zastanawianie się, ile trwa katar u dziecka i od razu przejść do wykorzystania sposobów dzięki którym katar ten po prostu można będzie zwalczyć. Warto chociażby zadbać o to, by dziecko piło zwiększoną ilość płynów, dużo odpoczywało, nie przegrzewało się. Istotne jest właściwe nawilżenie pomieszczenia, w którym znajdzie się dziecko. Można to zrobić, kładąc mokry ręcznik na grzejniku lub korzystając z nawilżacza powietrza. Jeżeli natomiast te sposoby, wraz z inhalacją naturalnymi olejkami nie pomogą to rozważyć należy wybranie się do pediatry, który wskaże, z jakich środków farmakologicznych korzystać. To na pewno skróci czas występowania kataru.

Korzystanie z naturalnej soli morskiej

Do codziennej higieny nosa dziecka, zwłaszcza, kiedy pojawi się katar warto wykorzystać Disnemar, a więc naturalną sól morską pod postacią sprayu. O produkcie tym można przeczytać na stronie disnemar.pl i faktycznie przekonać się, że dobrze będzie go wykorzystać. Disnemar jest fizjologicznym roztworem soli mineralnych, zwalczającym katar, nieżyt nosa oraz przesuszenie śluzówki. Wyposażony on został w dozownik umożliwiający szybką i przyjemną aplikację. Disnemar sprawia, że błona śluzowa nosa będzie oczyszczona oraz nawilżona. W trakcie uciążliwego dla dziecka kataru zregeneruje drogi oddechowe, usuwając nadmiar wydzieliny, co ułatwi oddychanie. Można będzie również pozbyć się chorobotwórczych bakterii.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *