Stół drewniany idealny do salonu

Stół drewniany

Chociaż tworzywa sztuczne, szkło czy metal zdają się dominować we współczesnych aranżacjach wnętrz, w których króluje styl nowoczesny, drewno wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. Drewniane meble nie tylko nie odeszły do lamusa, ale nadal stanowią najważniejszy element wyposażenia naszych domów, biur i innych obiektów. Przykładem takich ponadczasowych mebli są stoły drewniane, które stanowią niezastąpiony element aranżacji salonów.

Stoły drewniane – trwałe i funkcjonalne

Drewno od wieków wykorzystywane było w szeroko pojętym budownictwie oraz meblarstwie. Bogate tradycje takiego właśnie zastosowania tego surowca wynikają z jego licznych zalet. Do wyjątkowych właściwości drewna należy zaliczyć przede wszystkim niezwykłą wytrzymałość. Meble drewniane – pod warunkiem odpowiedniego doboru wysokiej jakości gatunków drewna oraz profesjonalnej obróbki – stanowią trwały element wyposażenia, odporny na różnego rodzaju szkodliwe czynniki. Jest to niezwykle istotne w przypadku stołów, które są szczególnie narażone na uszkodzenia, a to ze względu na ich intensywne użytkowanie.

„Stół w salonie to bowiem nie tylko główny punkt tego pomieszczenia, ale to też często serce całego domu. – Zauważa przedstawiciel firmy Meble K&D, która zajmuje się produkcją mebli z drewna. – To właśnie wokół stołu skupiają się domownicy i goście, spędzając tam czas na różnych aktywnościach, takich jak jedzenie czy praca. Mebel ten powinien być zatem solidny, dlatego też najczęściej do jego produkcji wykorzystuje się drewno wysokiej jakości, np. brzozowe, dębowe bądź bukowe”.

Stół drewniany jako ozdoba salonu

Odpowiednio dobrany stół z drewna będzie nie tylko wygodnym miejscem do spożywania posiłków i innych aktywności, ale stanie się także ozdobą wnętrza. Wszystko za sprawą unikatowych walorów estetycznych drewna, które samo w sobie jest materiałem niezwykle efektownym, urzekającym swoim urokiem i naturalnością. Na uwagę zasługuje przede wszystkim uniwersalny charakter drewna, które doskonale sprawdzi się w każdej aranżacji. Stół drewniany możemy umieścić w salonie urządzonym klasycznie, ale też we wnętrzu skandynawskim, a nawet nowoczesnym. Wiele zależy tu od sposobu obróbki i wykończenia, a tych w przypadku drewna jest bardzo wiele. Stoły drewniane mogą mieć prostą konstrukcję która sprawdzi się w minimalistycznym wnętrzu, ale mogą być również bogato stylizowane. Modnym rozwiązaniem jest połączenie drewna z innymi materiałami, np. szkłem. Przeszklony blat będzie dobrze prezentował się zarówno w przypadku stołu, jak i ławy, której nie powinno zabraknąć w salonie. Bogactwo kolorystyki i ogromne możliwości aranżacyjne sprawiają, że stoły drewniane to najczęstszy wybór do salonów.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *