Tylko nie gołe ściany!

Wieszak

Urządzając mieszkanie często zapominamy o zadbaniu o ozdobieniu ścian, ograniczając się w tym względzie jedynie do wybrania koloru farb lub tapet. Tymczasem istnieje ogromna ilość sposobów na wykończenie i dopracowanie wystroju pomieszczenia poprzez ciekawe ozdobienie ścian, mogące stać się prawdziwą „wisienką na torcie” czy „kropką nad i” w ozdobieniu naszego domu.

Najczęściej na ścianach wieszamy obrazy, grafiki, ewentualnie lustra, w ostatnich latach zaś hitem stały się napisy na ścianę, cieszące się ogromną popularnością zwłaszcza wśród młodych ludzi. Możemy je szybko i łatwo powiesić lub przykleić, dobierając do każdego wnętrza. Ciekawie prezentują się różne hasła i maksymy, lecz także żartobliwe wierszyki i sentencje, dostępne w języku polskim i angielskim, naturalnie w różnych kolorach, rodzajach czcionek, a także rozmiarach, które możemy indywidualnie dobrać do naszych potrzeb. Taki napis będzie z pewnością niebanalną ozdobą wnętrza, stanowiąc przy tym wyraz indywidualności mieszkańców i dowód ich wysublimowanego gustu.

Wieszak

Jeśli zaś zależy nam, aby ozdoby ścian pełniły również rolę praktyczną, pomyślmy o wieszakach. Nie do pomyślenia jest łazienka czy przedpokój pozbawiony tych wygodnych sprzętów, umożliwiających odwieszenie ręczników, szlafroków czy odzieży. Wieszak ścienny możemy jednak zawiesić również na ścianach kuchennych, przeznaczając go na ściereczki czy kuchenne rękawice, a nawet w pokoju dziecinnym i młodzieżowym, znajdując w ten prosty sposób wygodne miejsce do przechowywania torebek, plecaków i worków. Co ciekawe, do wyboru mamy nie tylko modele tradycyjne zawieszane na ścianach, ale i mocowane na przykład na oknach (świetne do umieszczania na nich dekoracji świątecznych) czy też drzwiach (niezwykle praktyczne w małych pomieszczeniach), a nawet grzejnikach (niezastąpione w ciasnych łazienkach). Nie zawsze musimy przy tym wiercić dziury w ścianach, ponieważ wiele nowoczesnych wieszaków mocowane jest na specjalne przyssawki czy kleje, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Do wyboru mamy mnóstwo wzorów i kolorów, mogących zaspooić potrzeby najbardziej wymagających klientów. Wieszaki są bez wątpienia najwygodniejszych sposobem przechowywania odzieży, musimy się więc w nie zaopatrzyć bez względu na to, czy dysponujemy obszerną gardeobą, czy tylko skromną szafą. W obu przypadkach powinniśmy starannie rozplanować strategię przechowywania naszych ubrań i dodatków, a następnie dokonać zakupu odpowiednich wieszaków. Dobierając je do naszych potrzeb i możliwości przestrzennych, przechowywanie całej naszej garderoby przestanie stanowić problem! Nawet krawaty, szaliki i apaszki będą mogły mieć swoje miejsce, a my nie tylko zaoszczędzimy miejsce i nerwy, które często traciliśmy poszukując poszczególnych elementów garderoby, ale będziemy odczuwać głębokie zadowolenie estetyczne na widok tak uporządkowanej szafy.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *