Jak uniknąć przebarwień na paznokciach?

Odżywka do paznokci

Jeśli lubisz często malować paznokcie, na pewno zaobserwowałaś nieestetyczne, żółte przebarwienia na płytce paznokcia. Powstają one wskutek działania lakieru, a czasami nieodpowiednich odżywek. Jak radzić sobie z tym problemem?

Większość kobiet marzy o pięknych, długich paznokciach, na których każdy lakier wygląda dobrze. Pragniemy również, żeby paznokcie były mocne, nie łamały się i nie rozdwajały. Taki efekt nie jest łatwo osiągnąć, zwłaszcza przy wykonywaniu wielu obowiązków domowych, jak sprzątanie, zmywanie naczyń czy prace ogrodowe. Pomocna może się okazać odżywka do paznokci, ale warto wybrać ją z głową.

Odbarwienia pojawiają się na paznokciach między innymi w wyniku częstego stosowania lakierów o czerwonym, pomarańczowym kolorze i wielu innych. Trudno się ich pozbyć, dlatego zwykle przykrywamy je po prostu warstwą nowego manicure’u. Jest to jednak rozwiązanie na krotką metę. Rozsądniejsze jest zrobienie sobie przerwy od stosowania kolorowych lakierów i zastąpienie ich produktami do pielęgnacji, takimi jak odżywka do paznokci. Pełna kuracja trwa zwykle kilka tygodni, a po jej zakończeniu mamy piękne, długie, twarde i odporne na łamanie paznokci.

Odżywka do paznokci nie może być jednak przypadkowa. Warto zwracać szczególną uwagę na jej skład, ponieważ niektóre z dostępnych na rynku produktów zawierają klej i formaldehyd. Dlaczego powinniśmy ich unikać? Oba mogą wywoływać silne reakcje alergiczne, pieczenie i swędzenie, a w dłuższej perspektywie wcale nie służą paznokciom. Nie u wszystkich osób pojawiaj się uczulenie, ale warto unikać tych substancji, wybierając lakiery do paznokci i odżywki, które nie zawierają ich w składzie.

Do domowych sposób usuwania nieestetycznych przebarwień z paznokci należą między innymi: moczenie w soku z cytryny albo czyszczenie wybielającą pastą do zębów. Choć brzmi to nieco absurdalnie, oba rozwiązania są bardzo skuteczne, niedrogie i łatwe do wprowadzenia w życie.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *