Uniwersalny, wielobranżowy system kolejkowy.

Czasy Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, w której my czy nasi rodzicie byli zmuszeni czekać niekończących się kolejkach minęły już wiele lat temu. Jednak mimo upływu lat i zmiany ustroju kolejki, chociaż nie tak duże jak kiedyś, nadal są obecne. Są one naturalne i mimo, że powodują one u ludzi negatywne emocje i odczucia zmuszeni jesteśmy się do nich przyzwyczaić. Jednak wiele instytucji czy sklepów stara się w dzisiejszych czasach maksymalnie ograniczyć dyskomfort powodowany byciem jednym z kolejkowiczów.

Kolejki są zjawiskiem uniwersalnym. Występują na wielu płaszczyznach naszego życia. Spotykamy się z nimi w urzędach, instytucjach a także sklepach czy toalecie w klubie. Jednak postęp techniki daje nam równie uniwersalne urządzenia, które pozwalają zminimalizować problemy i patologie wynikające z oczekiwania w kolejce. System kolejkowy organizuje wszystkich oczekujących. Kolejka nie jest już chaotycznie funkcjonującą umową miedzy ludźmi ale uporządkowanym procesem. Każdy klient czy petent zna swoje miejsce w kolejce. Jest poinformowany o prawdopodobnym czasie oczekiwania. Wyżej wymienione zalety wprowadzają ład a co za tym idzie spokój u osób, które czekają na załatwienie swoich spraw.

System zarządzania ruchem klientów uwalnia nas w pewnym sensie od konieczności pilnowania swojego miejsca. Możemy bez problemów wyjść do toalety a amatorzy tytoniowego dymu mogą zaspokoić swoją potrzebę zapalenia papierosów. Dzięki systemom kolejkowania nie musimy prowadzić wewnętrznej walki o wybór jednej z czynności. Głównym źródłem sukcesu zarządzania ruchem klientów jest oszczędność czasu. Fakt ten powoduje tak powszechne stosowanie tych systemów. Sprawdzają się one praktycznie wszędzie tam gdzie występują kolejki. Możemy je spotkać podczas wizyty u lekarza, składania dokumentów w urzędzie czy wracając po pracy i robiąc zakupy.

Uniwersalność systemów kolejkowania wynika też z korzyści, które płyną z ich zastosowania. Wartości te są również uniwersalne. Zarówno urzędom, pracownikom służby zdrowia jak i sprzedawcom zależy na szybkiej i komfortowej obsłudze klienta czy petenta. Uniwersalność ta nie pojawia się tylko na płaszczyźnie rodzaju instytucji w jakich system jest zainstalowany. Polega ona także na wspólnych korzyściach dla obu stron. Szybsze obsługiwanie klientów to większa ilość sprzedanych towarów a co za tym idzie większy zysk. Przyjemne i szybkie obsłużenie petenta w urzędach to dobrze wykonany obowiązek państwa wobec podatnika i obywatela.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *