Gdzie na wakacje w 2017 roku?

Większość z Was zapewne już ma zaplanowane wakacje, ponieważ dłuższe wyjazdy zwykle organizuje się ze sporym wyprzedzeniem. Jednak na pewno znajdą się także tacy, którzy urlopy planują dopiero na miesiące jesienne.

Gdzie się wybrać i kiedy najlepiej zarezerwować lot oraz hotel? Zabukować należy jak najszybciej – oferty rozchodzą się coraz szybciej, a do tego ceny niepokojąco wzrastają. Ponadto warto mieć pewność, że i lot i hotel na wakacje będą dostępne w interesujących nas terminach.

Loty po Europie

Europa to naprawdę wspaniały kontynent, bogaty w tysiące przepięknych zabytków, a także plaż, gór, mórz i jezior. Znajdziemy tu wszystko, co tylko może zainteresować potencjalnego turystę.

Lubisz aktywny wypoczynek? Czeka na Ciebie mnóstwo miast, w których możesz całymi dniami zwiedzać. Budapeszt, Paryż czy Barcelona to miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć!

Wolisz leżeć na plaży? Całe południe Europy bogate jest we wspaniałe plaże i kurorty, które służą wypoczynkowi. Grecja, Chorwacja, Włochy czy Hiszpania to idealne kraje do słonecznego wypoczynku.

A może kochasz góry i nieco chłodniejszy klimat? Kraje Skandynawii, zwłaszcza północne, słyną z pięknych zorz polarnych, nieskazitelnie czystego powietrza i przede wszystkim ciszy i spokoju. Loty po Europie często możemy dostać za naprawdę niewielkie pieniądze. To sprzyja temu, aby wybrać się w więcej niż jedno miejsce tego roku!

Wakacje 2017

Jeśli masz więcej niż kilka dni urlopu, na przykład dwa tygodnie, warto się zastanowić nad zwiedzeniem kilku miejsc. Świetną opcją jest rozpoczęcie wakacji od jednego czy dwóch miast, w których można zwiedzać, a zakończenie ich na plaży, gdzie można się zrelaksować i popijać drinki z palemką.

Dlaczego nie zacząć od 3-4 dni w Paryżu, gdzie czeka na nas masa atrakcji i zapierających dech w piersiach zabytków? Katedra Notre Dame, wieża Eiffla, Sacre-Coeur, Pola Marsowe, Luwr. A do tego pyszne francuskie wino, sery i desery. Nie ma nic bardziej klimatycznego niż kilka dni w romantycznym Paryżu, siedzenie na balkonie z widokiem na wieżę i zajadanie się francuskimi croissantami z piekarni pod hotelem.

Następnie na przykład Rzym lub Wenecja? Włoskie miasta mają to do siebie, że sama myśl o nich budzi podziw i fascynację. Włochy to nie tylko zabytki, ale przede wszystkim ludzie, muzyka i jedzenie. A trzeba przyznać, że to ostatnie jest zdecydowanie najlepsze na całym świecie.

Na koniec słoneczna Barcelona. Nie dość, że jeszcze przez kilka dni pozwiedzasz, to z powodzeniem możesz przeleżeć na plaży. Barcelona to piękne miasto, bogate w liczne zabytki, piękne morze i znów… wspaniałe jedzenie oraz hiszpańską sangrię!

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *