Wideo z komórki – pocztówka z wakacji pełna wspomnień

iPhone 7

Dawniej jednym z największych wspomnień z wakacji były tradycyjne pocztówki. Dziś możesz stworzyć ich nowoczesną, multimedialną wersję.

Wyjazdowa karuzela

Jeszcze kilkanaście lat temu większość Polaków wybierała się na urlop raz w roku. Solidne 2 tygodnie na plaży lub w górach w szczycie sezonu – mało kto ruszał na wypoczynek poza granice kraju. Dziś sytuacja jest zupełnie inna, wielu z nas podróżuje właściwie przez cały rok. Tanie linie lotnicze pozwalają na szybkie i niedrogie przemieszczanie się, przez co i wybór destynacji znacznie się rozszerzył. Bardzo popularne są też tzw. city-breaki, czyli krótkie wypady weekendowe do stosunkowo niedalekich miast, takich jak np. Berlin, Praga czy Wilno.

Samo podróżowanie łączy się natomiast z licznymi przygodami, doświadczeniami i oczywiście wspomnieniami. Po każdym wyjeździe wracasz do nich wielokrotnie – czy to rozmawiając z bliskimi o wrażeniach z urlopu, czy samemu przeglądając wykonane zdjęcia i filmy.

I właśnie rozwój technologii oraz możliwości dzisiejszych multimediów pozwalają Ci na zachowanie wspomnień z podróży w zupełnie nowej jakości i nowym formacie. Telefony, takie jak nowy iPhone 7, posiadają znakomicie dobrane podzespoły, dzięki czemu sprawdzają się doskonale na każdym urlopie.

Apple iPhone 7 – zdjęcia i wideo

Bez względu na to, jaki jest cel Twojego wyjazdu, z pewnością nie będzie tam brakowało miejsc i chwil godnych uwiecznienia. Większość aparatów w komórkach pozostawiało do tej pory wiele do życzenia, konstruktorzy Apple wprowadzili jednak mnóstwo innowacji, dzięki czemu nowy iPhone 7 to urządzenie wysokiej klasy. Cechuje się intuicyjnym menu oraz prostotą obsługi – wykonanie jakościowej fotografii lub nagranie wideo nie stanowi żadnego problemu. Wystarczy kilka kliknięć w ekran wyświetlacza, a wiele dodatków, jak chociażby optyczna stabilizacja obrazu, w jeszcze większym stopniu ułatwi uchwycenie wyjątkowego kadru.

Szczególną uwagę w Apple iPhone 7 należy jednak zwrócić na rejestrowanie materiałów wideo. Główny aparat z matrycą o rozdzielczości 12 Mpix pozwala na zapis filmów w jakości 4K. Warto dodać, że taka jakość jeszcze do niedawna była zarezerwowana niemal wyłącznie dla profesjonalistów.

Klasowe filmy z wyjazdu

Zapisanie wideo w pamięci telefonu to tak naprawdę dopiero początek. Programy fabryczne w Apple iPhone 7 pozwalają na podstawową edycję materiału, dzięki czemu m.in. wybierzesz z niego najlepsze momenty.

Możesz także stworzyć swoistą pocztówkę multimedialną z wakacji. Wystarczy ściągnąć jeden z bezpłatnych programów stworzonych do edycji i tworzenia filmów (np. Quik). Uruchom odpowiednią aplikację i wybierz z pamięci telefonu zdjęcia i wideo, które chcesz umieścić w nowym materiale. Następnie ustal ich kolejność, dobierz odpowiedni podkład muzyczny i dodaj efekty specjalne. Program samodzielnie wybierze najciekawsze momenty z nagranych wideo. W ten sposób po zaledwie kilku kliknięciach otrzymasz unikalny film ze swoich wakacji, którego nie powstydziłby się profesjonalny montażysta. A wszelkie materiały będą zachowane w doskonałej jakości.

Taką oryginalną pocztówkę możesz wysłać bliskim z telefonu Apple iPhone 7. Z pewnością również wiele razy wrócisz do niej samodzielnie, aby przypomnieć sobie wszystkie niezwykłe chwile, które mały miejsce podczas Twoich podróży.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *