Zakup kosmetyków w aptece. Czy warto?

Apteki Mirowski

W dzisiejszych czasach apteki to nie tylko miejsca, w których można nabyć leki. To również sklepy oferujące szeroki wybór suplementów diety czy też kosmetyków. Część marek dostępna jest jedynie u farmaceutów, w zwykłych drogeriach trudno je nabyć. Czy rzeczywiście warto kupować kosmetyki w aptece? Czy wyróżnia je lepsza skuteczność? Jeśli tak, to jakie wybrać?

Wysokiej jakości kosmetyki

Wiele aptek dba o przygotowanie bogatej, ale też interesującej oferty produktów, w skład której wchodzi asortyment kosmetyczny. Większość linii kosmetycznych oferowanych przez apteki to produkty z idealnie dopracowanym składem, zwane kosmeceutykami lub dermokosmetykami. Skąd ta nazwa? To połączenie kosmetyków i substancji o właściwościach leczniczych. Na pierwszy rzut oka substancje te nie różnią się niczym od zwykłych specyfików drogeryjnych, ale ich dopracowane formuły pozwalają osiągnąć lepsze efekty w leczeniu wielu dolegliwości. Przedstawiciel Apteki Mirowski potwierdza, że składniki znajdujące się w kosmeceutykach mogą mieć pozytywny wpływ na procesy fizjologiczne skóry. Dość często w ich składzie znajdują się skoncentrowane substancje, niezwykle cenne dla organizmu. Warto zwrócić uwagę, że kosmeceutyki to preparaty często osobom borykającym się z problemami dermatologicznymi. Ważny jest również fakt, że zwykle są to artykuły hipoalergiczne, a więc niewywołujące uczuleń.

Tanie i skuteczne kosmetyki z apteki, czyli jakie?

Wbrew pozorom, w aptece można nabyć również skuteczne i tanie kosmetyki. Wielokrotnie są to substancje używane od pokoleń. Zaliczyć do nich możemy np. witaminę C w płynie, która idealnie sprawdza się jako przeciwutleniacz na twarz, w zastępstwie tradycyjnego serum. Popularny jest również olejek rycynowy, który może mieć dużo skuteczniejsze działanie na rzęsy czy włosy niż najlepsze odżywki. Popularna jest również maść arnikowa, która usuwa obrzęki i sińce pod oczami. Wiele kobiet używa również pasty cynkowej, dzięki której wypryski znikają w krótkim czasie. Niejednokrotnie apteki zajmują się również sprzedażą kosmetyków naturalnych – ciekawych i niedrogich produktów, w skład których wchodzą wyciągi roślinne i inne naturalne substancje.

Czy są one skuteczne?

Kryterium odpowiadającym za skuteczność asortymentów nie jest zdecydowanie cena. Niewątpliwie zaletą kupowania kosmetyków w aptece jest możliwość skorzystania z pomocy specjalistów przy wyborze właściwych produktów. Dodatkowo są one w pełni bezpieczne dla osób borykających się z problemami skórnymi. Niejednokrotnie właściwie dopasowany kosmetyk pozwala pozbyć się uciążliwych niedoskonałości.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *