Zima zbliża się wielkimi krokami – nie zapomnij o wymianie opon na zimowe!

Chociaż wielu Polaków jeździ na oponach całorocznych, które teoretycznie sprawdzają się o każdej porze roku, to jednak zdecydowanie najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z opon sezonowych. Gdy zima zbliża się wielkimi krokami, warto zaplanować wymianę opon na zimowe.

Sprawdź stan opon przed ich założeniem
Gdy masz już zakupione opony zimowe, w takim przypadku wystarczy tylko umówić się do serwisu, w którym będzie można je założyć. Warto jednak wcześniej sprawdzić ich stan techniczny, między innymi poziom zużycia bieżnika, a także uszkodzenia, na przykład ubytki gumy, wybrzuszenia, nierównomierne zużycie bieżnika. Jeżeli opony nie wglądają zbyt dobrze, lepiej zdecydować się na zakup nowych.

Dobre opony się opłacają
Gdy nie masz odpowiednich opon i dopiero musisz je nabyć, w takim przypadku warto zapoznać się z różnymi propozycjami producentów. Warto pamiętać o tym, że opona powinna pasować do samochodu i powinna zapewniać odpowiednią ochronę w ekstremalnych warunkach. Najlepiej zdecydować się na ogumienie nowe. Chociaż opony używane są niedrogie, to jednak tak naprawdę nigdy nie wiemy, w jakim są stanie technicznym i ich założenie może być niebezpieczne.

Kiedy wymienić opony na zimowe?
Graniczną temperaturą do wymiany opon letnich na zimowe jest 7 stopni Celsjusza. Gdy wobec tego temperatury zaczynają zbliżać się do tego poziomu i utrzymują się na nim przez dłuższy czas, w takim przypadku warto zdecydować się na zmianę ogumienia na zimowe. Nie warto czekać aż do pojawienia się pierwszego śniegu – nie tylko jest to ryzykowne, ale również kolejki w serwisach są wtedy naprawdę ogromne.

Nie masz gdzie przechować opon? Skorzystaj z hotelu!
Wtedy, gdy nie masz miejsca dla przechowywania swoich opon, w takim przypadku możesz skorzystać ze specjalnych hoteli dla opon. Dzięki nim twoje opony Honda lub do auta innej marki będą mógł być zmagazynowane w odpowiednich warunkach i zaczekać do kolejnego sezonu. Cena takiej usługi jest naprawdę niewysoka, dlatego też jeżeli chcesz mieć pewność, że ogumienie będzie odpowiednio zabezpieczone.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *