Żylaki nóg – jak szybko się ich pozbyć?

Żylaki nóg

Widoczne na nogach niebieskie, wypukłe i poskręcane żyły to żylaki, które są objawem niewydolności żylnej kończyn dolnych. W jaki sposób można pozbyć się żylaków? Odpowiedzi udzieli nam serwis dlaamazonek.pl.

Jakie objawy dają żylaki nóg?

Żylaki kończyn dolnych powstają na skutek PNŻ – przewlekłej niewydolności żylnej. W dolegliwości tej pojawia się problem z przepływem krwi w żyłach nóg, która zaczyna w nich zalegać i dawać nieprzyjemne objawy.

Wśród głównych objawów towarzyszących PNŻ znajdują się:
– Ciężkość nóg,
– Obrzęki stóp oraz kostek,
– Popękane naczynka na kończynach,
– Uczucie ciepła i pieczenia nóg,
– Skurcze mięśni w nogach.

Jak bolą żylaki nóg? Początkowo żylaki mogą nie dawać objawów bólowych, natomiast w zaawansowanej postaci choroby mogą już powodować nieprzyjemny ból w nogach, nasilający się zwłaszcza wieczorami, po dłuższym wysiłku fizycznym, długotrwałym siedzeniu albo staniu. Widoczne pod skórą zgrubiałe żyły mogą także boleć przy nacisku.

Leczenie żylaków – jakie metody są najskuteczniejsze?

Żylaki kończyn dolnych mogą być obecnie leczone różnymi sposobami. Jak pozbyć się żylaków w 1 tydzień? W jaki sposób zmniejszyć je domowymi metodami?

Gdy ważny jest czas, najlepsze efekty daje skorzystanie z zabiegów polegających na usuwaniu żylaków. Nowoczesne procedury jak laserowe usuwanie żylaków, klejenie żylaków, kriostripping czy skleroterapia pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych wyników.

Można stosować również domowe metody leczenia żylaków, na przykład przez stosowanie kompresjoterapii (pończochy, rajstopy, legginsy, podkolanówki uciskowe), suplementów diety, octu jabłkowego, soli Epsom.

Duże znaczenie ma również właściwy tryb życia. Osoby z żylakami powinny pamiętać o tym, by wypoczywać z nogami uniesionymi w górę, często robić przerwy w pracy i spacerować, unikać gorących kąpieli i sauny, a także obcisłych spodni, skarpetek, butów na wysokim obcasie.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *