Ogrodzenia przemysłowe – rodzaje

Ogrodzenia przemysłowe

Teren przemysłowy, ze względu na swój specyficzny charakter oraz wymogi dotyczące bezpieczeństwa, powinien być odpowiednio ogrodzony od dostępu osób trzecich. Kompleksowe systemy ogrodzeniowe wykorzystywane w branży przemysłowej uznawane są za jedne z bardziej niezawodnych. Jakie ogrodzenia przemysłowe dostępne są na rynku?

Funkcja ogrodzenia przemysłowego

Specyfika obiektów przemysłowych nakłada na właściciela obiektu konieczność ogrodzenia posesji od dostępu niepożądanych osób. Na rynku dostępnych jest wiele modeli ogrodzeń przemysłowych, które ze względu na funkcję, jaką mają pełnić, wykonywane są z bardzo wytrzymałych i trwałych materiałów. Funkcje, jakie powinny spełniać ogrodzenia przemysłowe to:

  • zapewnienie bezpieczeństwa budynku, mienia oraz bezpośredniego bezpieczeństwa pracowników,
  • zapewnienie estetycznego wyglądu obiektu,
  • umożliwienie płynnego ruchu tranzytowego (szerokie, mobilne bramy raz wygodne furtki).

Cechy dobrego ogrodzenia

Ogrodzenia przemysłowe produkowane są z wysokiej jakości materiałów, które powinny zapewniać długotrwałą i skuteczną ochronę obiektu przemysłowego, hal produkcyjnych, parkingów czy lotnisk. Ogrodzenia te powinny zatem:

  • charakteryzować się odpornością na działanie zmiennych warunków atmosferycznych,
  • posiadać możliwość regulacji oraz dostosowania do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa,
  • umożliwiać nieskomplikowaną naprawę oraz konserwację.

Rodzaje ogrodzeń przemysłowych

Wybór odpowiedniego ogrodzenia uzależniony będzie od charakteru ochranianego budynku. Inne ogrodzenie będzie zatem potrzebne w przypadku ogrodzenia małego zakładu produkcyjnego, inne do ochrony dużego kompleksu przemysłowego. Wśród dostępnych na naszym rynku ogrodzeń wyróżniamy:

  • ogrodzenia panelowe,
  • ogrodzenia modułowe,
  • ogrodzenia segmentowe,
  • ogrodzenia z siatki plecionej,
  • ogrodzenia z siatki zgrzewanej.

Najczęściej stosowanym rodzajem ogrodzenia w zakładach przemysłowych są ogrodzenia panelowe oraz modułowe.

Ogrodzenia modułowe

Ten rodzaj ogrodzenia pozwala na zastosowanie formy klasycznej, czyli wykonanie niskiej podmurówki i zamontowanie słupków konstrukcyjnych na całej jego długości. Ogrodzenia modułowe składają się z bloczków oraz daszków. Główna część płotu wykonana jest z metalowych przęseł, pasującej do całości płotu bramy oraz furtek. Największą zaletą tego rodzaju ogrodzeń jest brak konieczności spoinowania, co niesie ze sobą oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy.

Ogrodzenia panelowe

Ogrodzenia przemysłowe, powstające z paneli systemowych, to doskonałe rozwiązanie dla firm, które potrzebują szybkich i trwałych rozwiązań. Ogrodzenie panelowe powstaje w błyskawicznym tempie z metalowych (rzadziej aluminiowych) elementów. Panele przytwierdzane są do słupków za pomocą metalowych obejm lub klispów, w zależności od modelu paneli. Dobre ogrodzenia panelowe charakteryzują się dużą wytrzymałością oraz sztywnością, dodatkowo posiadać powinny antykorozyjną powłokę, chroniącą całą konstrukcję przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

Ogrodzenia z sitki plecionej i zgrzewanej

Siatka pleciona oraz zgrzewana to popularne rozwiązania przy grodzeniu prywatnych posesji, parków czy terenów leśnych. Mogą być również z powodzeniem stosowane do otoczenia terenów przemysłowych. Wykonywane są bowiem z trwałych i wytrzymałych materiałów, a oczko siatki można modyfikować w zależności od indywidualnych potrzeb. Ogrodzenia przemysłowe tego typu jest zazwyczaj ocynkowane, co nadaje całej konstrukcji cech antykorozyjnych.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *