Emocje przy przeprowadzce

Większość osób uznaje zgodnie, że konieczność zmiany miejsca zamieszkania jest istnym koszmarem i chcą, aby jak najszybciej się zakończył.

Takie podejście wynika z wielu różnych względów, lecz najczęściej jest silnie związane z brakami w logistycznej organizacji takiego przedsięwzięcia. Nie bez znaczenia pozostają również powody do przeprowadzki, które w dużym stopniu wprowadzają konkretną atmosferę podczas takich czynności. Doskonale zdajemy sobie sprawę, iż inaczej będzie wyglądać wyprowadzka z mieszkania po zerwaniu z chłopakiem, zaś zupełnie inaczej przedstawi się przeprowadzka rodziny do nowego domu.

Wygląda na to, że w przeprowadzce można wyróżnić swoisty element psychiczny. Dla niektórych osób może wydawać się to kompletnym nonsensem, lecz wystarczy spojrzeć na ostatnie zdanie poprzedniego akapitu, aby wyraźnie zauważyć, że coś faktycznie może w tym być. Jak już zostało to wspomniane, powodów do przeprowadzki może być wiele i mogą one pochodzić z bardzo różnych sektorów życia człowieka. Z pewnością najmniej miłym scenariuszem będzie wyrzucenie nas z mieszkania, chociażby przez jego właściciela, który nagle potrzebuje je dla siebie. Są też sytuacje mniej tragiczne, ale również napawające nie do końca dobrymi emocjami, czyli przykładowo wspomniana już wyprowadzka po zerwaniu z partnerem lub partnerką. Mamy wreszcie również pozytywne przeprowadzki, której najlepszym przykładem będzie przeniesienie się rodziny do ich nowo wybudowanego domu – z całym przekonaniem jest to sytuacja budząca ogromną radość u domowników.

Dużo zależy również od tego, czy są to przeprowadzki krajowe, czy też przeprowadzki międzynarodowe. Ten drugi typ jest z pewnością o wiele trudniejszy nie tylko w kwestiach organizacyjnych i logistycznych, ale również emocjonalnych. Większość osób może mówić, że wyjeżdża do lepszego kraju w poszukiwaniu lepszego życia, niemniej jednak zawsze pozostanie w sercu dziwne uczucie, że zostawia się jakieś miejsce na ziemi, do którego byliśmy bardzo przywiązani. Bardzo wiele zależy również od tego, dokąd taka „movers” zostanie dokonana. Przeprowadzka do Niemiec a przeprowadzka do USA, to dwie całkiem różne sytuacje, które również nie pozostają bez wpływu na człowieka.

Podczas przeprowadzki dzieje się bardzo wiele, dlatego warto zdawać sobie sprawę o tym psychicznym jej elemencie, który pokrótce został opisany w tym artykule. Może się okazać, że jego zrozumienie pomoże w samym procesie zmiany miejsca zamieszkania oraz pozwoli uniknąć wielu niepotrzebnych i zapewne nieprzyjemnych sytuacji.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *