Jak się skutecznie odkochać?

Nie ma nic bardziej bolesnego, niż nieszczęśliwa miłość. Czasami nieodwzajemniona, czasami z różnych innych przyczyn dochodzi do rozstania. Niektórzy rozstanie przeżywają bardzo mocno, a mimo upływającego czasu w dalszym ciągu myślą o swoim/swojej ex, a każda następna poznana osoba wywołuje lawinę wspomnień.

Oczywiście powiedzenie, że ,,czas leczy rany” jest właściwie, ale dla niektórych ten czas biegnie bardzo powoli i może dłużyć się w nieskończoność. Musimy sobie przede wszystkim zdać sprawę z tego, że rozmyślanie o byłym chłopaku lub dziewczynie nie przyniesie nic dobrego, a wręcz odwrotnie. Właśnie przez to stracimy ochotę na jakiekolwiek inne kontakty towarzyskie i poznawanie osób, które mogą okazać się wartymi poznania.

Czy jest więc recepta na odkochanie się i zasady, które należy zastosować? Każdy z nas będzie odczuwał co innego oraz inne emocje będą nami kierowały. Natomiast istnieją kroki, które z pewnością pomogą odkochać się i sprawić, że zranione serce szybko się wyleczy.

Oczywiście nie da rady zapomnieć od tak. Natomiast możemy sprawić, że na trochę zapomnimy i wszystko stanie się łatwiejsze.

Najlepsza metodą jest mechaniczne odcięcie się od tej drugiej osoby. Nie dzwonimy i nie wysyłamy sms-ów typu ,,Hej, jak sobie radzisz?”. Nie pytamy o tą osobę naszych znajomych czy innych osób, które mogą nam dostarczyć jakichkolwiek informacji. Nie śledzimy na Facebooku czy innym portalu społecznościowym. Jeśli to sprawia nam trudność – wykasujmy tę osobę ze znajomych. Wszystkie przedmioty, które jakkolwiek przypominają nam o naszej byłej miłości schowajmy lub zwyczajnie pozbądźmy się ich raz na zawsze. Powracanie do przedmiotów, które wywołują wspomnienia zdecydowanie nie pomoże, a tylko pogorszy sytuację. Również złym pomysłem będzie odwiedzanie miejsc, z którymi możemy utożsamiać naszego ex. Unikajmy tego typu sytuacji, a z pewnością wszystko stanie się łatwiejsze. Starajmy się nie spędzać czasu samotnie. Przywoła to różne myśli i emocje, które z pewnością nie pomogą. Dobrze jest więc postarać się być zajętym przez tak trudny okres.

Oczywiście nikt nie mówi, że odkochanie się jest łatwe. Natomiast w niektórym przypadkach jest to właśnie to, co powinniśmy zrobić. Zapomnieć, pozostawić gdzieś w przeszłości i zacząć wszystko od nowa.

Należy sobie przede wszystkim zdać sprawę, jak wiele tracimy na tym, że żal i rozpacz nie daje nam spokoju i sprawia, że jesteśmy smutni, bez energii do życia. Nie poznamy nikogo nowego, nie zakochamy się w osobie, która być może okaże się całym naszym światem i nie doświadczymy rzeczy, które mogą wywołać radość. Mimo więc, że te momenty będą dla nas ciężkie to musimy być świadomi tego, co powinniśmy zrobić i jak to zrobić. Przebywanie w domu, rozpaczanie i rozmyślanie nie przyniesie nic dobrego, a wręcz przeciwnie – może nawet doprowadzić do depresji. Zapewne zabrzmi to banalnie, ale jak już wyleczymy się ze wszystkich żali i emocji to będziemy szczęśliwsi. Powiedzenie, że ,,czas leczy rany” mimo, że brzmi oklepanie, to jednak jest jak najbardziej prawdziwe.

Nie wiesz jak się odkochać? Chcesz poznać skuteczne teksty na podryw? Odwiedź stronę www.uwodzenie.org

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *