W jakich przypadkach stosowane są wkładki ortopedyczne?

Na co dzień stopy zazwyczaj rzadko przyciągają naszą uwagę.

Okazuje się jednak, że powinniśmy częściej się im przyglądać i zatroszczyć się o ich zdrowie. Jak to zrobić? Jednym z dostępnych obecnie rozwiązań są specjalne wkładki ortopedyczne, które należy nosić z zalecenia lekarza. Kiedy? W jakich przypadkach są one stosowane?

Otyłość i nadwaga

Większy ciężar ciała, jaki musi dźwigać nasz kręgosłup, a więc również stopy, może mieć wiele poważnych konsekwencji. Pacjenci czasami skarżą się chociażby na problem pękających pięt, który może okazać się niebezpieczny dla zdrowia, jak również skutkuje dolegliwościami bólowymi. W takich przypadkach warto zadbać o to, żeby nasz kręgosłup oraz stopy otrzymały odpowiednie wsparcie oraz porozmawiać z lekarzem na temat zasadności zakupu odpowiednich wkładek ortopedycznych.

Płaskostopie

Płaskostopie to dolegliwość, która wymaga odpowiedniej terapii i jednym z jej elementów jest noszenie prawidłowo dopasowanych wkładek ortopedycznych, które zostaną dostosowane do potrzeb stóp z podobnym problemem. Im wcześniej zauważymy płaskostopie u dziecka i wdrożymy odpowiednią terapię u lekarza – specjalisty tym lepiej.

Cukrzyca

Cukrzyca to niestety bardzo podstępna choroba, która może mieć bardzo negatywny wpływ na stan naszego zdrowia, zwłaszcza nóg. Schorzeniem, które dotyka wielu chorych osób jest „stopa cukrzycowa”, której często towarzyszy ból, problemy skórne oraz rany, których gojenie się bywa mocno utrudnione. W takim przypadku, noszenie dopasowanych przez lekarza wkładek to w wielu sytuacjach konieczność, chociaż oczywiście decydujące zdanie ma specjalista.

Naturalnie, wskazań do noszenia wkładek jest o wiele więcej. Wkładki ortopedyczne można kupić w specjalistycznych sklepach ortopedycznych, których asortyment obejmuje między innym również kule czy gorsety ortopedyczne, ale podstawowe znaczenie ma dopasowanie rodzaju wkładek do konkretnego schorzenia, dlatego niezbędna jest konsultacja lekarska. Nasze stopy w końcu zasługują na odrobinę uwagi.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *