Płaska blachodachówka – zalety tego pokrycia na dach

blachodachówka

Mało kto wie, że popularne pokrycie dachowe, jakim jest blachodachówka, dzieli się na kilka rodzajów. Jednym z nich jest właśnie blachodachówka płaska. Zalety tego pokrycia dachowego poznasz w tym artykule.

Budowa domu po kosztach, bez utraty na jakości wykorzystywanych materiałów to coraz popularniejsze rozwiązanie. Nie bez przyczyny ogromną wagę przykłada się więc nie tylko do wyglądu domu i funkcjonalności, ale również do taniej eksploatacji postawionego budynku i ograniczenia środków na rachunki za wodę i prąd. Z tego powodu pierwszych oszczędności szuka się już na etapie zakupu ziemi, materiałów do budowy i finalnie przy wyborze pokrycia dachowego. Jak zatem zamontować dach po kosztach, ale bez utraty jego jakości?

Blachodachówka płaska – co czyni ją tak popularną?

Obecnie architektoniczna moda oscyluje wokół prostych brył budynków, płaskich dachów i jak najoszczędniejszych instalacji. Montuje się panele słoneczne, filtry powietrza, rekuperatory i ekologiczne piece. Jeśli i ty chcesz dołączyć do grona osób, które mieszkają w domach tanich w eksploatacji, postaw na zakup blachodachówki płaskiej.

Po pierwsze, blachodachówka płaska jest bardzo lekka. Z tego powodu możemy zakupić tańszą więźbę dachową i zaoszczędzić sporo pieniędzy. W przyszłości, wymiana części pokrycia będzie bezpieczniejsza. Po drugie, ten typ materiału na poszycie jest łatwy w montażu i odporny na wszelkie negatywne zjawiska zewnętrze, w tym korozję. Po trzecie, dzięki temu, że blachodachówkę płaską zakupujemy w arkuszach, łatwo się ją konserwuje i w razie kłopotów, wymienia tylko tę część, która tego wymaga. Bez potrzeby zakupu i montażu nowego dachu.

Jeśli na twoim domu zagości płaska blachodachówka, z łatwością umieścić na niej panele słoneczne. Sporo zaoszczędzisz przy tym nie tylko na zużyciu energii elektrycznej, ale i na samym materiale stanowiącym poszycie dachowe. Jeśli jednak szukamy jedynie taniego dachu dobrej jakości i nie zależy nam na jego estetyce, z pewnością spodoba nam się blacha trapezowa.

Blachodachówka płaska – konserwacja i wygląd

Ten typ pokrycia dedykowany jest nowoczesnym domostwom, na których znajduje się płaski dach. Dzięki temu, że blachodachówkę można zakupić w przeróżnych wariantach kolorystycznych, z łatwością dopasujemy jej barwę do elewacji mieszkania. Sprawi to, że bryła domu będzie prezentować się elegancko i modnie. A jak wygląda konserwacja tego materiału na dach?

Każdego roku w czasie wiosny warto wejść na dach i dokonać kontroli. Po jesieni i zimie, na pewno warto również oczyścić go specjalnymi narzędziami. Nic nie stoi na przeszkodzie, by umyć pokrycie myjką ciśnieniową, łącznie z rynnami. Nie zapominajmy również o wentylacji i kominie.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *