Kiedy skorzystać z pralni chemicznej?

pralnia

Wydawać by się mogło, że nie ma prawdziwej pani domu, która nie poradziła by sobie z praniem. Niestety, choć z pozoru bardzo prosta i nieskomplikowana codzienna czynność potrafi przysporzyć nie lada kłopotów.

Zwłaszcza jeśli na metce pojawia się symbol nakazujący pranie chemiczne lub wtedy gdy konwencjonalne środki zawiodły i na przykład plama na naszej ulubionej sukience wydaje się nie do usunięcia. Wtedy jedynym rozwiązaniem jest pralnia chemiczna.
To, co oferuje nam pralnia nie jest możliwe w żadnym domu ponieważ pralnia chemiczna oferuje nam czyszczenie rozpuszczalnikiem innym niż woda i jest to najczęściej czyszczenie na sucho. Gwarantuje nam to usunięcie nawet najtrudniejszych plam z delikatnych tkanin takich jak jedwab. Poza tym, mamy całą gamę ubrań które ze względu na tkaninę lub na jej wielkość nie nadają się po prostu do prania w domowej pralce.
Pierwszym krokiem będzie więc sprawdzenie metki na ubraniu. To właśnie tam producent zamieszcza wymagania dotyczące prania konkretnej sztuki odzieży. Sprawdzenie etykiet na ubraniu potwierdzi konieczność czyszczenia na sucho. Tafta, jedwab, wełna czy aksamit bezwzględnie czyścimy w profesjonalnej pralni. Dotyczy to także produktów skórzanych i zamszowych. Pod uwagę należy wziąć też ubrania z podszewką takie jak : płaszcze, kurtki, spódnice, sukienki i garnitury. Profesjonalne pranie gwarantuje w tym przypadku, że tkanina się nie skurczy a krój i kształt ubrania pozostanie nienaruszony. To samo dotyczy ubrań plisowanych, które łatwo ulegają zdeformowaniu – w niektórych punktach są nawet maszyny, które ponownie pofałdują naszą ulubioną spódnicę.
Pamiętajmy także, że w przypadku ubrań poplamionych, ważnym czynnikiem jest czas. Im szybciej wybierzemy się do profesjonalnego punktu usług tym lepiej. Kilkudniową plamę o wiele łatwiej usunąć niż tę, która powstała miesiąc temu. Poza tym, nie należy w żaden sposób przygotowywać takiej sztuki odzieży, nie zapieramy ani nie namaczamy! Pozwólmy zająć się tym profesjonalistom, którzy dysponują całą gamą środków odplamiających.
Na co jeszcze zwrócić uwagę przed oddaniem odzieży do pralni chemicznej? Oczywiście na zawartość kieszeni. Długopis, moneta czy spinacz może spowodować uszkodzenia odzieży nie tylko naszej ale i innych klientów. Tak jak w przypadku prania w domu, warto sprawdzić nawet najmniejszą kieszonkę ponieważ mogą się tam znajdować wartościowe przedmioty – banknoty, dokumenty lub para ukochanych kolczyków.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *