Sześć znaków, że twoja firma budowlana nie jest godna zaufania

firma budowlana

Pewnie niejednokrotnie słyszałeś historie o wykonawcach aresztowanych za zainkasowanie pieniędzy od właścicieli domów i nieukończenie pracy

Pewnie niejednokrotnie słyszałeś historie o wykonawcach aresztowanych za zainkasowanie pieniędzy od właścicieli domów i nieukończenie pracy, do której zostali zatrudnieni. Budowa domu to poważna inwestycja i w grę wchodzą setki tysięcy złotych! Dlatego tak ważne jest, aby upewnić się, że firma budowlana, której powierzasz budowę domu, była godna zaufana, nie oszuka cię, nie wyłudzi pieniędzy, ani nie wykorzysta twojego braku wiedzy w kwestiach budowlanych.

Na rynku jest wiele firm budowlanych, ale które z nich są faktycznie rzetelne? Szukaj wykonawców, którzy licencje, ubezpieczenie, umiejętności, doświadczenie i są uczciwi. Dbają o pracę, którą wykonują i ludzi, na których ona wpływa. Pochopne decyzje i zbyt szybkie podpisywanie umowy z niesprawdzoną firmą budowlaną mogą pozbawić cię dużych sum pieniędzy, lub zostawić z projektem, który jest niedokończony, źle wykonany lub wręcz niebezpieczny. Nikt nie chce w swoim domu mieć wadliwej instalacji gazowej lub elektrycznej, jako rezultat lenistwa lub braku doświadczenia firmy budowlanej.

Nierzetelna firma budowlana sprawi, że będziesz musiał wydac dwa razy więcej pieniędzy. Raz na wykonanie projektu, a potem na jego poprawę przez inną, dobrą firmę. A to i tak najmniejszy koszt, jaki możesz ponieść, w porównaniu do życia w niebezpiecznych warunkach stworzonych przez budowlańców – amatorów.

Oto kilka znaków ostrzegawczych:

Firma budowlana ma podejrzanie dużo czasu. Jeśli wykonawca, którego rozważasz do zatrudnienia, ma otwarty harmonogram, prawdopodobnie nie jest zajęty z jakiegoś powodu. Zastanów się dwa razy, jeśli rezerwacja czasu twojego kontrahenta wydaje się nieco zbyt łatwa.

Brak entuzjazmu. Jeśli firma budowlana nie odbiera telefonów lub jest mało precyzyjna, odpowiadając na twoje pytania, tracisz czas. Niezależnie od tego, jak niewielkie jest zlecenie, wykonawca powinien być zainteresowany tym, aby jak najlepiej to wykonać. Powinien pokazać ci portfolio, ze zdjęciami z przeszłości i pełną listą referencji.

Brak licencji? Brak ubezpieczenia? Brak zezwoleń? Nie ma mowy. Wszyscy kochamy okazje. To właśnie napędza wielu ludzi, aby zatrudnić „przyjaciela przyjaciela” do budowy lub remontu domu. Zawsze upewnij się, że ktokolwiek wykonuje pracę, ma licencję, ubezpieczenie i wszystkie odpowiednie pozwolenia i uprawnienia.

Płatności z góry. Słyszałeś pewnie o przypadkach, w których firma budowlana poprosi o 50% całkowitego kosztu pracy z góry. Profesjonaliści nie potrzebują dużych pieniędzy z góry. Nie żyją z dnia na dzień. Potrzebują tylko około 10% całkowitego kosztu pracy, aby zabezpieczyć swój czas i pracę.

Zmiany nazwy firmy. Nierzetelni kontrahenci zacierają po sobie ślady, zmieniając nazwę firmy. Zapytaj wykonawców, jak długo pracują, a następnie zapytaj, jak długo mają swoją firmę. Jeśli liczby się nie zgadzają, zapytaj dlaczego i przeszukaj internet w celu znalezienia informacji o firmie – z dużym prawdopodobieństwem trafisz na nieprzychylne opinie o niej.

Znalezienie odpowiedniego wykonawcy wymaga czasu.. Wielu właścicieli domów chce przyspieszyć ten krok. Ale pamiętaj, zły kontrahent nie będzie musiał żyć w źle zbudowanym domu – ty będziesz musiał. W poszukiwaniu rzetelnych i solidnych usług udaj się do firmy Seb-Bud z Poznania. Doświadczenie w budowie domów, szeroka wiedza ekspertów i niskie ceny to jedynie kilka z powodów, dla których powinieneś wybrac Seb-Bud. Odwiedź stronę internetową www.twojtanidom.pl i poznaj pełną ofertę firmy.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *