Jak wygodnie oraz oszczędnie poruszać się po mieście?

Wygodne i oszczędne poruszanie się po mieście jest tym, na co w infrastrukturze miejskiej kładzie się spory nacisk. Zwłaszcza, w dużych aglomeracjach miejskich. Teraz władze bardziej, niż kiedyś zwracają uwagę na środowisko, a i obywatele są bardziej świadomi. Dlatego warto wiedzieć, co można zrobić, aby w mieście było czyściej oraz żeby panowały mniejsze korki.

Rozwiązania dla każdego

Dobrym sposobem na poruszanie się po mieście jest jazda na rowerze, kiedy ma się taką możliwość. Specjalne ścieżki rowerowe wyraźnie do tego zachęcają. Poza tym, można spotkać się z tym, że komunikacja miejska zachęca do podróżowania, chociażby poprzez oferowanie tanich biletów. Dlatego, dobrze jest wykorzystywać dostępne możliwości. Kiedy nie ma takiej potrzeby i wcale nie musimy zbyt długo podróżować, żeby dostać się do pracy, to nawet zobowiązani jesteśmy do tego, by korzystać z rozwiązań nieco bardziej standardowych.
Na szczęście, w obliczu coraz większych zanieczyszczeń ludzie stają się wyraźnie świadomi i nie dopuszczają do tego, by zanieczyszczać środowisko bardziej niż jest to konieczne. Poza tym, oszczędność jaką zapewnia jazda na rowerze bądź przemieszczanie się za pomocą środków komunikacji miejskiej jest nie do porównania z innymi rozwiązaniami.

Rozwiązanie mobilne, lecz oszczędne

Można też poruszać się samochodem, w odwołaniu do innowacyjnej techniki, jaką jest wynajem samochodu na godziny. Teraz nie trzeba kupować samochodu, ponieważ można go sobie zarezerwować na tyle, na ile jest on nam potrzebny. Będzie to chociażby możliwe, gdy skorzysta się z car sharingu 4mobility.pl, a zatem firmy oferującej udostępnienie samochodu w konkretnej bazie pojazdów. Wystarczy, że internauta zaloguje się w systemie, zamówi samochód w wybranym czasie, a następnie za pomocą smartfona otworzy go i będzie poruszać się po mieście. Ograniczenie ilości samochodów prywatnych na drogach miejskich zmniejszy wydzielanie CO2 o prawie 600 000 ton rocznie. A jedno prywatne auto przekazane do użytku osobom trzecim zastępuje na drodze aż… 14 samochodów. Z pewnością,
w niejednym mieście zmniejszą się korki.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *