Zabiegi z wykorzystaniem podczerwieni – łagodne działanie i cudowny efekt

Zabiegi z podczerwienią

Zastosowanie podczerwieni w medycynie upowszechniło się jeszcze w ubiegłym wieku. Początkowo służyło ono przede wszystkim do celów terapeutycznych, zwłaszcza tych mających na celu uśmierzanie bólu. Obecnie jednak podczerwień zawitała również do gabinetów i klinik medycyny estetycznej. Jak działają tego typu zabiegi? Dowiedz się więcej o bezinwazyjnym odmładzaniu twarzy!

Wpływ podczerwieni na tkanki

Zabiegi z zastosowaniem podczerwieni są całkowicie bezinwazyjne, co oznacza, że w ich przebiegu nie dochodzi do przerwania ciągłości skóry. Podobnie, jak w przypadku procedur z użyciem ultradźwięków czy radiofrekwencji, mechanizmem działania jest tu podgrzewanie tkanki. Wpływa to zarówno na kurczenie się włókien kolagenowych, jak i większe wytwarzanie tego białka w skórze, dzięki czemu staje się ona zdecydowanie lepiej napięta. Efekty działania podczerwieni pojawiają się stopniowo, jednak to właśnie dzięki niemu zabiegi te cieszą się dużą popularnością. Po pierwsze, powolne zmiany wynikają z ich źródła w naturalnych procesach zachodzących w tkance. Po drugie, sprawia to, że rezultat jest bardzo dyskretny, choć z pewnością zauważalny.

Zabiegi z podczerwienią – poznaj termolifting Zaffiro!

Zaffiro to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych zabiegów z zastosowaniem podczerwieni. Może on służyć zarówno do bezinwazyjnego liftingu twarzy, jak i modelowania sylwetki, a nawet odmładzania tak wrażliwych okolic, jak np. wierzchy dłoni, szyja czy dekolt, a nawet górne powieki. Zabieg ten wykorzystuje światło podczerwone, nazywane również IR, o długości fali 750-1800 nm, która została specjalnie dobrana, aby zapewnić jak największą skuteczność procedur ujędrniających i napinających tkankę – wyjaśniają eksperci Kliniki Miracki, w której dostępny jest zabieg Zaffiro.

Sam zabieg polega na przesuwaniu głowicy po skórze w wybranym miejscu. Może to nastąpić po nałożeniu na nią specjalnego żelu, który nie tylko ułatwia przesuwanie głowicy urządzenia, lecz także chroni przed poparzeniem. W Klinice Miracki zabieg poprzedza natomiast specjalny peeling, polegający na kierowaniu na miejsce zabiegowe dwufazowego strumienia powietrza i wody. Daje to zarówno efekt głębokiego oczyszczenia, jak i nawilżenia. Podczas zabiegu skóra rozgrzewana jest do temperatury ok. 65℃ za pomocą głowicy ze szlachetnego szkła szafirowego. Następnie znów jest ona chłodzona, najczęściej za pomocą specjalnego coolera o temperaturze 0-20℃. Sam zabieg najczęściej trwa od 40 do 90 minut. Na sam koniec często stosuje się również odżywczą maseczkę.

Efekty liftingu na podczerwień

Zabiegi z zastosowaniem podczerwieni doskonale napinają tkankę, a także odsuwają w czasie przejawy starzenia się. Dlatego też wykonywać je można nawet od 25 roku życia. Do 35 urodzin zazwyczaj stosuje się wyłącznie jedną sesję, która ma na celu przede wszystkim zachowanie młodości skóry. Po 35 roku życia zaleca się 4 sesje w odstępach miesięcznych, aby dostrzec optymalne rezultaty. Z wykorzystaniem podczerwieni można między innymi:

  • wygładzić zmarszczki i bruzdy,
  • poprawić owal twarzy,
  • napiąć i ujędrnić skórę,
  • podnieść opadające powieki,
  • usunąć tzw. „chomiki”,
  • wymodelować sylwetkę,
  • odmłodzić skórę dłoni.

Pierwsze rezultaty dostrzec można właściwie natychmiast po zabiegu, jednak optymalny efekt widoczny jest po ok. 3-6 miesiącach. Utrzymują się one przez okres od ok. 1 roku do 2 lat.

Przeciwwskazania do zabiegu podczerwienią

Chociaż zabiegi z wykorzystaniem podczerwieni należą do najbezpieczniejszych procedur liftingujących, również do ich wykonania istnieje lista przeciwwskazań. Nie powinny się na nie decydować między innymi osoby z chorobami tkanki łącznej czy cierpiące na nowotwory. Problemem będą również otwarte rany w miejscu zabiegowym, a także aktywny trądzik czy opryszczka. Na zabieg powinny poczekać również osoby stosujące leki i zioła światłouczulające, po zastosowaniu peelingu, jadu kiełbasianego czy zabiegach laserowych oraz na 2 do 4 tygodni przed ich wykonaniem, a także kobiety w okresie ciąży i laktacji.

Chcesz wypróbować zabieg z podczerwienią? Umów się na konsultację do Kliniki Miracki i ciesz się perfekcyjną cerą!

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *