Czy warto inwestować w apartamenty nadmorskie?

Inwestowanie w nieruchomości, wymaga posiadania wysokiego kapitału i zdecydowania się na długofalowe „zamrożenie” go. Aby uzyskać pożądaną stopę zwrotu, trzeba inwestować w dłuższym okresie. Dzięki temu maleje jednocześnie ryzyko związane z takim dysponowaniem posiadanymi środkami finansowymi. Popularnym wśród inwestorów sposobem inwestowania jest kupowanie apartamentów nadmorskich. Dlaczego warto zdecydować się na tego rodzaju inwestycję?

Atuty inwestowania w apartamenty nadmorskie

Zakup apartamentu w korzystnej lokalizacji nad polskim morzem lub w miejscowości o dużych walorach turystycznych, takiej jak na przykład Szczecin, jest dobrą formą bezpośredniego inwestowania na rynku mieszkaniowym. Można bowiem po zakupie zdecydować się na wynajmowanie mieszkania turystom, którzy nad morze przyjeżdżają nie tylko latem, przy pięknej, słonecznej pogodzie, ale również zimą, aby zaczerpnąć drogocennego jodu w nadmorskim powietrzu. Pieniądze pozyskane z wynajmu apartamentów nad morzem mogą okazać się w zupełności wystarczające dla spłaty rat kredytu, jeśli został zaciągnięty na zrealizowanie takiej inwestycji. W efekcie kredyt „spłaca się sam”, a inwestor w perspektywie czasu uzyskuje własnościowe mieszkanie, które zyskuje na wartości. Może je sprzedać po latach z dużym zyskiem lub kontynuować jego wynajem krótko czy długoterminowy.

Możliwe zyski

Wynajem nieruchomości nadmorskich w szczególności w sezonie letnim w dobrej lokalizacji dla turystów jest stosunkowo prostszy niż w przypadku lokali mieszkalnych w innych częściach Polski. Za wynajem lokalu o powierzchni 35 mkw np. we Władysławowie można uzyskać 73 tys. zł rocznie, zakładając, że będziemy go wynajmować przez cały rok. Niestety, największe obłożenie takich nieruchomości występuje w okresie letnim. O innych porach roku trudno o wynajmujących, co trzeba wziąć pod uwagę, szacując opłacalność inwestycji w apartamenty nad morzem. Firma Extra Invest proponuje apartamenty nad morzem nie tylko na wynajem dla turystów, ale i klientów biznesowych, którzy przyjeżdżają np. do Szczecina dla odbycia spotkania z kontrahentem lub na targi branżowe.

Promując w odpowiedni sposób nieruchomość, jako apartament nad morzem odpowiedni nie tylko na potrzeby turystów, ale i dla przedstawicieli sfery biznesu, można znacznie więcej zarobić na jego wynajmie. Alternatywą jest wynajmowanie mieszkania np. dla studentów, co w takim mieście jak Szczecin czy Gdański nie powinno być problemem z uwagi na obecność dużych uczelni wyższych.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *