Jaki kontener na gruz wybrać?

wynajęcie kontenera

Każdy remont mieszkania lub domu jednorodzinnego wiąże się, z tym że pozostanie duża ilość różnego rodzaju gruzu oraz innych odpadów, które są kłopotliwe do samodzielnego wywiezienia.

Najlepiej jest w takim przypadku skorzystać z profesjonalnych usług firm oferujących wynajem kontenerów na gruz oraz na inne odpadki, dzięki czemu wszystko będziemy od razu wrzucać do odpowiednich pojemników. W ten sposób nie powstanie żaden bałagan na terenie naszego domu i gdy kontener na odpady się zapełni, to firma wyślę do nas pracownika, który go zabierze.

Jaki rodzaj kontenera na odpady wybrać?

Zazwyczaj większość osób, która decyduję się na remont domu jednorodzinnego, wybiera kontener o pojemności 6 lub 8 m sześciennych. Takie kontenery są idealnym rozwiązaniem, kiedy chcemy pozbyć się gruzu, ale również ziemi czy innych odpadów mieszanych. Jeśli jednak prowadzimy dużą firmę remontową lub budowlaną i dokonujemy czynności konserwacyjnych na dużych osiedlach mieszkaniowych, to najlepiej jest wybrać kontener o największej pojemności. Zawsze, gdy kontener zostanie zapełniony, to wystarczy zatelefonować po pracownika firmy wynajmującej kontenery, który przyjedzie z pustym kontenerem, a zabierze pełny.

Kiedy decydujemy się na wybór kontenera na gruz, to dobrze jest również zastanowić się, czy ma być ona z pokrywą, czy bez. Jest to głównie uzależnione od rodzaju odpadów, które będziemy wyrzucać do kontenera i zawsze powinniśmy decydować się na kontener z pokrywą, gdy chcemy wrzucać tam pustaki bądź uszkodzony kafelki albo płyty gipsowe. Wszystkie te odpadki mogą nabrać większej masy pod wpływem wody i zawsze, kiedy decydujemy się na postawienie kontenera na otwartej powierzchni, to powinny być one pozamykane. Otwarte kontenery na odpady powinniśmy umieszczać na terenach zamkniętych w remontowanych halach lub magazynach.

Ile kosztuje wynajęcie kontenera?

Na cenę wynajęcia kontenera wpływa przede wszystkim jego wielkość, ponieważ im większe kontenery to tym więcej będziemy musieli zapłacić. Dodatkowo czas, na jaki wynajmujemy kontenery, również będzie miał wpływ na ostateczną cenę końcową. Zawsze droższe będzie wynajęcie kontenera jednorazowo i dlatego, kiedy mamy pewność, że będziemy przeprowadzać remont przez dłuższy okres czasu to warto zdecydować się na wynajem długoterminowy, który będzie znacznie tańszy.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *