Szczoteczki do zębów – przegląd najpopularniejszych produktów

Szczoteczki soniczne

Higiena jamy ustnej to bezsprzecznie jeden z priorytetów w codziennym dbaniu o zdrowie. Co więcej, ładne i pełne uzębienie sprawia, że wyglądamy na młodszych i bardziej atrakcyjnych.

Dlatego o piękny uśmiech warto dbać! Nie ma wątpliwości, że najważniejszą czynnością w tym zakresie jest dokładne mycie zębów po każdym posiłku, a także regularne wizyty u stomatologa. Jeśli zaś o myciu zębów mowa, to konieczne jest zaopatrzenie się w odpowiednią szczoteczkę, która będzie dostosowana do potrzeb naszych zębów i dziąseł, a przy tym będzie komfortowa w użytkowaniu. Jednak, na którą się zdecydować? Na rynku dostępne jest wiele rodzajów szczoteczek. Wśród tych najbardziej popularnych wymienić należy zwłaszcza szczoteczki tradycyjne, ale też szczoteczki elektryczne i soniczne. Wszystkie one mają swoje zalety i warto poświęcić im nieco więcej uwagi.

Szczoteczki soniczne

To bez wątpienia aktualnie najbardziej popularny rodzaj szczoteczek do zębów. Usuwają one płytkę nazębną poprzez fale dźwiękowe, które sprawiają, że drgają nie tylko włókna szczoteczki, ale również cząsteczki wody i pasty do zębów znajdującej się w jamie ustnej. Dzięki owym drganiom wytwarzają się bąbelki o mikroskopijnych rozmiarach, które uderzając o powierzchnię zęba oczyszczając ją. Zaletą tego rodzaju szczoteczek jest to, że pozwalają one oczyścić również takie miejsca, do których nie docierają tradycyjne szczoteczki. Co więcej, szczotkowanie zębów szczoteczką soniczną jest łatwiejsze, ponieważ wytwarza ona trzydzieści tysięcy ruchów na jedną minutę!

Szczoteczki elektryczne

Szczoteczki elektryczne już od wielu lat brylują w niejednej łazience. I nic w tym dziwnego! Właściwie myją nasze zęby za nas. Co jest ich największą zaletą? Przede wszystkim to, że nie musimy wkładać w mycie aż tyle wysiłku, co przy zwyczajnej szczoteczce. Większość ruchów wykona ona, bowiem, za nas. Poza tym jest wysoce dokładna i pozwala zaoszczędzić nieco czasu, ponieważ szczotkowanie przebiega z nią szybciej.

Szczoteczki tradycyjne

Każdy z nas je zna i na pewno posiadał już niejedną. Szczoteczki tradycyjne do dnia dzisiejszego są faworytem niejednej osoby. Dlaczego? Ich siła tkwi zapewne w prostocie. Są łatwe w użyciu i nie wymagają ładowania ani baterii. Co więcej, są najtańsze z dotychczas omówionych rodzajów i choć szybko się zużywają, to za kilka lub kilkanaście złotych możemy kupić kolejną sztukę.

Którą szczoteczkę więc wybrać? Podejmując wybór należy kierować się przede wszystkim tym, jakie oczekiwania stawiamy produktowi, a także jakim budżetem dysponujemy. Warto jednak podkreślić, że nawet najlepsza i najdroższa szczoteczka nie da nam pięknego uśmiechu, jeśli nie będziemy używać jej regularnie, a nasza technika mycia zębów będzie pozostawiać wiele do życzenia.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *